Edukacja
Wolontariusze działają także w sieci
W czasach pandemii działalność Szkolnych Klubów Wolontariatu została mocno ograniczona. Aktywność wolontariuszy bardzo często przenosi się do sieci, niektórzy pomagają osobom starszym lub uczestniczą w akcjach zachowując szczególne obostrzenia.
Co roku nowi wolontariusze Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu biorą udział w szkoleniu z podstaw prawnych wolontariatu „ABC wolontariatu”.
Niestety, w tym roku podczas pobytu w szkole nie udało się zorganizować takiego szkolenia, dlatego wolontariusze mogli uczestniczyć w takich warsztatach zdalnie. Młodzież dowiedziała się o prawach i obowiązkach wolontariuszy, o organizacjach i instytucjach, które mogą korzystać z ich świadczeń, a także o rodzajach wolontariatu, ubezpieczeniu, itp. Szkolenia online zostały przeprowadzone przez koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariatu: p. Teresę Szewczyk i p. Małgorzatę Jawor.
Nowym wolontariuszom życzymy dużo wytrwałości w działaniu i radości płynącej z pomocy innym.






Śp Teresa Stolarska, Osiedle Słoneczne
Barcickie kolędowanie
Nowy Rok zabrzmi muzyką. Niezwykły Koncert Noworoczny już 3 stycznia w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm