Info z rejonu, Z ostatniej chwili
Krynica-Zdrój z nową atrakcją turystyczną
Krynica-Zdrój wzbogaciła się o kolejną atrakcyjną inwestycję turystyczną. Od soboty turyści mogą podziwiać panoramę uzdrowiska, Beskidu Sądeckiego, a przy dobrej widoczności także Tatry i słowackie wzniesienia z nowej, 36-metrowej wieży widokowej na Górze Parkowej. Obiekt powstał na terenie ośrodka Polskich Kolei Linowych i już od pierwszych dni cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających.
Nowa wieża wznosi się na wysokość 36 metrów ponad szczytem Góry Parkowej (742 m n.p.m.). Na taras widokowy prowadzi 216 schodów, jednak obiekt wyposażony jest również w windę, co umożliwia korzystanie z atrakcji osobom starszym, rodzinom z dziećmi oraz osobom z niepełnosprawnościami. Do dyspozycji turystów oddano przeszklony taras widokowy, taras zewnętrzny oraz przeszklony wykusz.– To kolejna ważna i potrzebna inwestycja na terenie powiatu nowosądeckiego, która wzmacnia potencjał turystyczny regionu i będzie przyciągać gości przez cały rok – zarówno zimą, jak i latem – zaznaczył starosta nowosądecki, gratulując realizacji przedsięwzięcia.
Architektura wieży nawiązuje do modernizmu i klimatu lat 30. XX wieku, harmonijnie wpisując się w zabudowę górnej stacji kolei. Wnętrze obiektu wzbogaca narracja retro lektora, który towarzyszy turystom od dolnej stacji kolei aż po sam szczyt wieży, przybliżając historię tego wyjątkowego miejsca. Żelbetowa konstrukcja umożliwia podziwianie widoków przez cały rok, niezależnie od pory.
Nowa wieża widokowa na Górze Parkowej to nie tylko nowoczesna atrakcja, ale także miejsce spotkań mieszkańców i gości, które już teraz stało się jednym z najchętniej odwiedzanych punktów na turystycznej mapie Krynicy-Zdroju i powiatu nowosądeckiego.






Fot. Oliwia Gawron-Wielosik






Plan Ogólny! Konsultacje trwają. Dzisiaj otwarte spotkanie w Barcicach
Krynica-Zdrój z nową atrakcją turystyczną
Spotkanie opłatkowe w parafii św. Elżbiety w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm