Kultura, Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Leśnicy świętowali w Starym Sączu. Na finał zagrała Mała Armia Janosika

Opublikowano: 13 lipca, 2023 o 8:09 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzień Leśnika to święto całej branży leśnej, które obchodzimy 12 lipca. W tym dniu wspominamy osobę świętego Jana Gwalberta, patrona wszystkich LUDZI LASU: leśników, strażników leśnych oraz wszystkich osób pracujących w lesie i na rzecz lasów. Do Starego Sącza zjechali leśnicy z całej Polski. Zwieńczeniem Ogólnopolskiego Dnia Leśnika był występ Małej Armii Janosika.

Tegoroczny Dzień Leśnika rozpoczął również obchody stulecia powstania Lasów Państwowych. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. na starosądeckich błoniach pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Godzinę później odbyła się Krajowa Narada Leśników. Na finał zagrała Mała Armia Janosika. Pod Ołtarzem Papieskim zgromadziły się prawdziwe tłumy.

Błogosławieństwa zespołowi Mała Armia Janosika i wszystkim przybyłym pod Ołtarz Papieski udzielił jałmużnik papieski ksiądz kardynał Konrad Krajewski, który przybył do Starego Sącza prosto z ukraińskiego Chersonia.

W obchodach w Starym Sączu uczestniczyli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, burmistrz Jacek Lelek wraz z zastępcą oraz przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych oraz leśnicy z całego kraju.

Posłuchaj Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Pawła Szczygła.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"