Na sygnale
Zatrzymany motorowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu
Ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 28-letni motorowerzysta którego wczoraj zatrzymali Policjanci z Komisariatu w Grybowie. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.
19 maja, około godz. 17.00 w miejscowości Kąclowa, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Peugeot. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że prowadził pojazd mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W efekcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili ponadto, że mieszkaniec gminy Grybów nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
W myśl nowych przepisów, obowiązujących od poniedziałku w przypadku kierowania pojazdem bez uprawnień, obok kary grzywny, możliwe będzie także orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów, o czym ostatecznie zdecyduje sąd.
W znowelizowanych przepisach zaostrzono również sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości Wydłużono okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.
Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości będą musiały się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.






Karol Gołdyn w gronie najlepszych cukierników w Polsce – laureat ogólnopolskiego konkursu Skills Poland 2025
Trener, który buduje talenty. Uznanie dla Janusza Pasiuta ze Starego Sącza
Gmina Łącko Liderem Skuteczności PROW
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm