niedziela
28
czerwiec
Imieniny:
Amos, Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa, Zbrosław

Najnowsze, Z ostatniej chwili

Jubileusz 120-lecia i sukcesy uczniów. Wyjątkowe zakończenie roku w „Tischnerze”

Opublikowano: 28 czerwca, 2026 o 9:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wyjątkowy charakter miało zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Tegoroczna uroczystość była szczególna ze względu na obchodzony jubileusz 120-lecia szkoły, który stał się okazją do podsumowania jej bogatej historii, osiągnięć oraz wkładu w edukację kolejnych pokoleń młodzieży.

Podczas uroczystości szkoła została uhonorowana Złotym Medalem Polonia Minor, przyznanym z okazji jubileuszu 120-lecia jej działalności. Był to wyraz uznania dla wieloletniej pracy dydaktycznej, wychowawczej i społecznej placówki.

Wyróżnienia otrzymali również dyrektor szkoły Grzegorz Skalski oraz długoletnia nauczycielka Barbara Mirek-Michalska, którzy zostali odznaczeni Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski.

Powody do dumy mieli także uczniowie i nauczyciele. Szkole przekazano certyfikat prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP”, przyznawanego w ogólnopolskim programie edukacyjnym Narodowego Banku Polskiego. Placówka zdobyła to wyróżnienie już po raz drugi i znalazła się w gronie zaledwie 125 szkół w Polsce mogących poszczycić się tym tytułem.

Przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Marek Pławiak oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Agnieszka Wyrazik-Tyrpak uhonorowali nauczycielkę – katechetę, siostrę Natanę, która prowadziła dla uczniów zajęcia z Estetyki Duchowej. Zajęcia te były finansowane w całości przez organ prowadzący, czyli Powiat Nowosądecki. Realizowano je  w związku z ograniczeniem od września 2025 r. w planach nauczania, z dwóch do jednej tygodniowo, liczby godzin religii. Młodzież sama wykazała dużą chęć uczestniczenia w takich zajęciach.

Zakończenie roku szkolnego było więc nie tylko momentem podsumowania pracy uczniów i nauczycieli, ale także okazją do świętowania ważnego jubileuszu oraz licznych sukcesów społeczności szkolnej.

W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Tadeusz Duda i Radny Województwa Małopolskiego Jan Duda, którzy wręczył szkole Złoty Medal Polonia Minor z okazji Jubileuszu 120-lecia szkoły.

źródło Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"