Bez komentarza, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

50-te wesele czyli Złote Gody w Starym Sączu

Opublikowano: 13 grudnia, 2023 o 7:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego we wtorek 12 grudnia 2023 roku świętowały pary z gminy Stary Sącz. Uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta RP z okazji świętowania przez pary jubileuszu złotych godów odbyła się w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania, a medale małżeństwom na ręce dostojnych jubilatów przekazał Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. Nie zabrakło również gratulacji oraz najlepszych życzeń dla świętujących par małżeńskich.

Na miłą i podniosłą ceremonię zaprosił burmistrz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki,  przewodniczący rady miasta Andrzej Stawiarski, sekretarz Daniel Śmierciak i pani kierownik starosądeckiego Urzędu Stanu Cywilnego Alfreda Wastag. Podniosła uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin, którą odprawił ks. proboszcz Marek Tabor.

Od czasu, gdy związaliście się węzłem małżeńskim ślubując sobie wzajemnie miłość wierność i szacunek, minęło już wiele lat -mówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu Alfreda Wastag –Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu przeciwności losu. Zasłużyliście sobie Drodzy Państwo na wyrazy uznania nie tylko Waszych Najbliższych ale również społeczeństwa, wśród którego żyjecie. Za trud i poświęcenie z pewnością są Wam dziś wdzięczne Wasze dzieci, a Burmistrz Starego Sącza w dowód uznania wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Wam odznaczeń państwowych: „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, którymi dzisiaj zostaniecie udekorowani.

Ciepłych słów nie szczędził także burmistrz Jacek Lelek, który podkreślał, że obecne na uroczystości pary są niesamowitym świadectwem trwałości rodziny, a dla kolejnych pokoleń Polaków dowodem na to, że tylko rodzina jest drogą narodu.

Posłuchaj burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka

Pary obchodzące jubileusz 50-lecie małżeństwa: Baran Kazimierz i Baran Ewa, Baraściak Zbigniew i Baraściak Krystyna, Białka Tadeusz i Białka Anna, Bocheński Kasper i Bocheńska Janina, Buczak Sławomir i Buczak Marianna, Chochorowski Mieczysław i Chochorowska Rozalia, Citak Rudolfi Citak Michalina, Dąbrowski Franciszek i Dąbrowska Helena, Domański Zdzisław i Domańska Helena, Drożdż Stanisław i Drożdż Dorota, Fijałkowski Karol i Fijałkowska Jadwiga, Gabryś Bolesław i Gabryś Krystyna, Garwol Józef i Garwol Józefa, Gawlak Władysław i Gawlak Józefa, Golonka Juliusz i Golonka Stanisława, Gomółka Jan i Gomółka Jadwiga, Haza Władysław i Haza Wacława, Hejmej Leszek i Hejmej Anna, Kołbon Stanisław i Kołbon Maria Zofia, Kulak Wojciech i Kulak Małgorzata, Ladenberger Jan i Ladenberger Kazimiera, Luberda Antoni i Luberda Zofia, Łagan Zbigniew i Łagan Halina, Ogorzały Ludwik i Ogorzały Stanisława, Panajew Wiesław i Panajew Zofia, Plata Jan i Plata Zofia, Pyrdoł Mariani Pyrdoł Stanisława, Sadowski Czesław i Sadowska Anna, Sukiennik Zdzisław
i Sukiennik Jadwiga, Tokarczyk Józef i Tokarczyk Anna, Zieleń Marek i Zieleń Zofia, Wideł Andrzej i Wideł Halina.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"