Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Dzisiaj Święto Wszystkich Mam!

Opublikowano: 26 maja, 2022 o 6:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

Matka – ciepło, bezpieczeństwo i bezwarunkowa miłość. Tak najczęściej określić można Najważniejszą Kobietę w życiu każdego z nas. Zapominalskim przypominamy – dziś wyjątkowy Dzień Matki. To jedno z najpiękniejszych świąt w roku. W Dniu Matki pamiętaj o swojej kochanej Mamie!

Po raz pierwszy Dzień Matki w Polsce obchodzono w 1914 roku w Krakowie. Dzień  Matki jest świętem międzynarodowym, ale nie przypada w każdym kraju tego samego dnia. 26 maja Dzień Matki jest obchodzony jedynie w Polsce.
W Europie już w starożytnej Grecji składano uroczyste ofiary matkom boginiom, będącym symbolem płodności i urodzaju. Zwyczaj ten odnowiono w XVII wieku w Wielkiej Brytanii. W tak zwany Mothering Day do tradycji należało dawanie matkom podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Ten obyczaj przetrwał do około XIX wieku. Powrócono do niego po zakończeniu II wojny światowej. Inaczej historia święta przedstawia się w Stanach Zjednoczonych. Jego początków należy szukać w końcu XIX wieku – najpierw promowany był Dzień Matczynej Pracy, następnie Dzień Matek dla Pokoju, aż w końcu w 1914 roku Kongres zatwierdził Dzień Matki jako święto narodowe.
Z okazji Dnia Matki redakcja Starosądeckie.info życzy wszystkim Mamom, by zawsze były szczęśliwe i kochane przez swoje dzieci małe i duże! Abyście nigdy nie traciły ogromnej siły i miłości, a za każdy trud i poświęcenie z serca dziękujemy! Trzymajcie się dzielnie w tej najważniejszej dla świata karierze! 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"