Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Gniazdo integruje od 15 lat. Piękny Jubileusz z Przyjaciółmi

Opublikowano: 8 listopada, 2021 o 7:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zofia Wcisło. Kobieta o drobnej budowie i ogromnym sercu. Od 15 lat skupia wokół siebie same dobre dusze. Prezes Stowarzyszenia Na Recz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu. Od rana do wieczora na pełnych obrotach. Codziennie w terenie. Zamiast wrogów woli znajdować przyjaciół, bo „niepełnosprawność to gra zespołowa”.

Wraz z przyjaciółmi tworzy „Gniazdo”. Miejsce niezwykłe. Miejsce w którym rodzice osób niepełnosprawnych mogą być dumni ze swoich pociech. W tym roku „Gniazdo” obchodzi swój okrągły Jubileusz. Od 15 lat wzrusza, bawi, integruje i łączy. Przełamuje bariery między osobami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Bo  dzisiaj „być” na koncercie Gniazda to zaszczyt! Taki jubileuszowy koncert odbył się wczoraj 7 listopada w Kinie Sokół i przyciągnął tłumy Przyjaciół.

Nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka, zastępcy Kazimierza Gizickiego, ks proboszcza Marka Tabora, radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego Marty Mordarskiej, radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Pasonia, radnego Miasta Nowego Sącza Artura Czerneckiego a także radnych Rady Miejskiej Starego Sącza.

Koncert poprowadziła Joanna Nogal-Gromala i Paweł Jaroszyński.

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się mistrzyni tańca Emilia Dubiel. Później brawurowy występ „Gumowe ucho” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach. Nie zabrakło także popisów wokalnych. W duecie z radną Województwa Małopolskiego Martą Mordarską wystąpił Michał „Cola” Wcisło . Dla darczyńców „Gniazda” zaśpiewała także wspaniała Magdalena Bielak przy akompaniamencie Tomasza Wolaka.

Tradycyjnie w trakcie koncertu uhonorowano osobę, która swoim wielkim zaangażowaniem przyczyniła się do rozwoju Stowarzyszenia i promocji integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Medal, opatrzony cytatem „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II) otrzymał Andrzej Stawiarski, przewodniczący Rady Miejskiej i właściciel firmy, w której zatrudnienie znajdują osoby niepełnosprawne.

Życzenia i prezenty popłynęły od zaproszonych Gości -PRZYJACIÓŁ.

Dziękuje mówił burmistrz Jacek Lelek -niech te krótkie słowa będą wyrazem wdzięczności całej naszej gminy za te 15 lat. W tym roku Rada Miejska przyznała Stowarzyszeniu Medal Honorowy Starego Sącza. To najwyższe odznaczenie jakie organizacja może otrzymać ze strony władz samorządowych. To co się stało za sprawą Gniazda w Starym Sączu w kontekście osób niepełnosprawnych to prawdziwa rewolucja. Niepełnosprawni w naszej gminie zostali upodmiotowieni. Gratuluje.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a