Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Koncert Wdzięczności Gniazda. Stowarzyszenie wkrótce skończy 18 lat!

Opublikowano: 13 listopada, 2023 o 7:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Za 3 miesiące Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo w Starym Sączu będzie świętować 18 urodziny. Wczoraj (12 listopada) tradycyjnie zaprosiło wszystkich swoich Przyjaciół na Koncert Wdzięczności. To był wieczór pełen wzruszeń.

Koncerty „Gniazda” na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz Starego Sącza i co roku gromadzą tłumy mieszkańców z całej Sądecczyzny. Wczoraj sala kina „Sokół” wypełniona była po brzegi. 

Na scenie wystąpili: Studio Tańca Artystycznego „Etiuda” Patrycja Macheta, Grupa Taneczna Stowarzyszenia Gniazdo pod kierunkiem pani Magdaleny Makowskiej, Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Adam Baran, Michał Wcisło, Stanisław Dudzic, Angelika Citak i Patrycja Smyda, Łukasz Izworski i Magdalena Tymura ze Stowarzyszenia „Nasz Dom” oraz Teatrzyk Integracyjny „Gniazdo”. Koncert poprowadziła Joanna Nogal-Gromala i Katarzyna Kłak.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka

Posłucha prezes Stowarzyszenia Zofii Wcisło:

W styczniu 2024 roku „Gniazdo” skończy 18 lat! Od tylu lat wzrusza, bawi, integruje i łączy. Przełamuje bariery między osobami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Bo  dzisiaj „być” na koncercie Gniazda to zaszczyt! Gniazdo to miejsce w którym rodzice osób niepełnosprawnych mogą być dumni ze swoich pociech.

Jak narodziła się potrzeba działania? Podłoże jest prywatne. Mam niepełnosprawnego syna i jak kończył szkołę to ciągle zadawałam sobie pytanie –co on będzie robił jak ukończy edukację? I skrzyknęłam się ze znajomymi. Postanowiliśmy stworzyć coś dla osób niepełnosprawnych, którzy kończą edukację, aby miały szansę dalszego rozwoju. Może brzmi to górnolotnie, ale miało być to miejsce integracji. i jest. Gniazdo powstało 24 stycznia 2006 roku -mówi Zofia Wcisło.

Podopieczni Gniazda biorą udział w imprezach, uczestniczą w przedsięwzięciach publicznych i kulturalnych.

Prowadzimy Środowiskowy Dom Samopomocy w Cyganowicach. To oczywiście projekt finansowany przez państwo. Ponad to organizujemy cykliczne imprezy jak mikołajki, spotkania świąteczne, rajd na Przehybę, turniej bocci i nasz Teatrzyk integracyjny. Pomagamy na tyle, na ile możemy, albo szukamy kogoś kto w danej sytuacji może udzielić wsparcia -dodaje pani prezes.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"