poniedziałek
8
grudzień
Imieniny:
Boguwola, Klement, Maria, Światozar, Wirginiusz

Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Nowoczesne Centrum Krwiodawstwa i Edukacji Krwi powstanie w Nowym Sączu i Limanowej

Opublikowano: 26 grudnia, 2021 o 11:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

To prawdziwy prezent na Gwiazdkę!!!! W Nowym Sączu powstanie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Obiekt zostanie połączony z Centrum Edukacji, w której odbywać się będą spotkania i prelekcje propagujące krwiodawstwo. Jak poinformował poseł Patryk Wicher w planach jest już budowa centrum krwiodawstwa w Limanowej i remont budynku w Zakopanym.

Nowoczesny obiekt zostanie wybudowany w miejscu byłego posterunku Policji, przy ulicy Sienkiewicza. Podpisano w tej sprawie akt notarialny, dzięki któremu właścicielem terenu zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

– Niech to Centrum będzie wspólnym prezentem gwiazdkowym – mówi Poseł na Sejm RP Patryk Wicher budynek przy ulicy Sienkiewicza będzie rozburzony. Jestem przekonany, że w 2023 roku, najpóźniej w 2024 będziemy cieszyć się nową siedzibą centrum z zapleczem i analityką i Centrum Edukacji Krwi. Kosztowało nas to ponad rok pracy. Moim marzeniem jest sala szkoleniowa na 150 osób, żeby PCK nie musiało szukać swojego miejsca. Żeby zapraszać młodzież ze szkół i edukować. Pragnę poinformować, że powstanie także nowoczesne centrum krwiodawstwa w Limanowej a kolejne centrum w Zakopanym zostanie wyremontowane.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"