Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Polsko-ukraińska Wigilia w starosądeckim Internacie

Opublikowano: 21 grudnia, 2018 o 8:27 am   /   przez   /   komentarze (0)

19 grudnia 2018 r. w Międzyszkolnym Internacie w Starym Sączu odbył się polsko -ukraiński wieczór wigilijny, pełen ciepła, pięknych kolęd i pastorałek, serdecznych życzeń przy przełamywaniu się opłatkiem i tradycyjnych potraw na stołach.

W gronie 120 młodych mieszkańców jest spora grupa młodzieży z kraju naszych wschodnich sąsiadów, którzy, tak jak ich koleżanki i koledzy z różnych stron Polski uczą się w szkołach średnich na Sądecczyźnie. Do starosądeckiego Internatu przybyła także 28-osobowa grupa dzieci z dwójką opiekunów z wioski Agronomiczna i Ksawerówka na Ukrainie. Przyjechali na zaproszenie Fundacji Bratnia Dusza w ramach akcji ,,Wigilia w Polsce dla dzieci z Ukrainy”.

Wśród zaproszonych gości nie brakowało starosty Marka Kwiatkowskiego, wicestarosty Antoniego Koszyka, radnej powiatowej Ewy Zielińskiej, burmistrza Jacka Lelka, Iwony Romaniak z Fundacji Bratnia Dusza, Bożeny Mynarek zastępcy dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, członków Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edwarda Ciągło i Mariana Dobosza, wicedyrektor Powiatowej i Miejsko-Biblioteki Monika Jackowicz – Nowak. Honory gospodyni wigilijnej wieczerzy pełniła dyrektorka placówki Lucyna Dybiec. To ona witała młodzież i gości.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a