Wydarzenia, Z ostatniej chwili
SAG w Starym Sączu. Pierwsze działki na sprzedaż już w maju!
Projekt Strefy Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu przeszedł pozytywnie kolejny etap oceny formalnej. Z takiego obrotu sprawy cieszą się burmistrzowie, bo otwierają się drzwi do uzyskania odpowiednich dofinansowań. Jak powiedział w rozmowie z naszymi dziennikarzami burmistrz Jacek Lelek, już w maju zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż działki w strefie SAG.
Udało nam się ustalić, że będzie to działka o powierzchni 1,6 ha zlokalizowana przy ulicy Wielki Wygon, po przeciwnej stronie oczyszczalni, nieopodal prywatnego inwestora, który buduje już halę o powierzchni tysiąca metrów. Powstanie tam „fabryka” części samochodowych, obsługa serwisowa samochodów i lakiernia. Zatrudnienie ma znaleźć około 30 osób.
Gmina sukcesywnie skupuje działki od prywatnych mieszkańców. W okolicach Wielkiego Wygonu i na Piaskach powstanie 5 ha uzbrojony teren z przeznaczeniem na lokalizację nowych zakładów produkcyjnych. Oprócz samych terenów ruszy też budowa drogi wraz z infrastrukturą dla obsługi SAG. Jej celem jest stworzenie korzystnych warunków dla lokowania, prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej oraz poszerzenia lokalnego rynku pracy.
Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka:
fot. wizualizacja SAG w Starym Sączu
Komentarze
Komentarze (12)
Możliwość komentowania wyłączona.






W dni jarmarku, nie można normalnie przejechać ulicą Wielki Wygon. Czy włodarze pomyślą o rozwiązaniu tego problemu? Szkoda, że wcześniej nie przewidziano, że chętni na jarmark przyjadą samochodami :-0
Od tego jarmarku funkcjonuje bezpłatny parking i nie ma już problemu z zaparkowania samochodu
Parking na 30 aut ? Przy tekiej strefie ? Hehehehe chyba urzędasy zapomnieli że ludzie nie jeżdżą już końmi i furmankami 🙂
Sprzedać jak najszybciej nie się tworzą nowe miejsca pracy. Dobra decyzje Burmistrza i Radnych z wyjątkiem kilku
tumanie – do sprzedaży idzie prawie 2 ha, wiec ten kto kupi zrobi tyle parkingu ile chce. Czemu niby urząd miałby mu robić parking? Skad takie tlumoki się biorą wsród nas?
Brawo!! dobry kierunek.
Tumana to ogłądasz codziennie w lustrze. Pisałem o istniejącym parkingu dla potrzeb targu – tumanie
czy w tym naszym kochanym kraju ludzie potrafią jeden drugiego obrażać. Trochę szacunku do siebie. Może lepiej ten animusz spożytkować do konkretnych celów?
A tak na marginesie, czy w UM w Starym Sączu rozważana jest koncepcja np geotermii. Tak dużo się teraz o tym mówi i są na to pieniądze. Może warto byłoby przeprowadzić rozeznanie, jakąś analizę. Fajnie byłoby, gdyby Miasto zrobiło coś w tym kierunku i np. dało możliwość ogrzewania domów prywatnych tą metodą?
Budować jak najszybciej miejsce spoko dojazd również. Szacunek dla władzy
Wszystko bardzo dobrze tylko NIE w tym miejscu , To NIE jest odpowiednie na takie inwestycje !!! Bardziej mogła by stanąć w tym miejscu ferma fotowoltaiczna ,wiartakowa ze względu na trakt spacerowy nad stawy . Jak wiatr zacznie wiać z północy cały ten przemysłowy smrodek będzie w Starym Sączu ….. no ale obecnej wtedy nie będzie w Starym ,a nam zostanie to czego obecni włodarze nie mogą pojąć !!!!
Popatrzcie na zdjęcie lotnicze ;.jak blisko strefa wypoczynku od strefy przemysłowej …. czy wy macie łuski na oczach , czy rozumu nie macie ? Jak się raz głupotę zrobi to pokolenia będą przeklinać tego co to wymyślił .Zmarnujecie takie ładne miejsce….. stuknijcie się w głowę zanim wszystko zepsujecie !!! I wy liczycie na turystów ????
Lokalizacja jest fatalna. W miejscu gdzie powinna być rekreacja proponuje się zakłady produkcyjne. Ten pomysł to jest podobny do pomysłu na lotnisko.
Kolejna sprawa to sprzedaż. Najpierw skupowali ziemię aby teraz sprzedać jednemu wybranemu 🙂 w jednym dużym przetargu gdzie mały przedsiębiorca nie będzie miał szans.