środa
31
grudzień
Imieniny:
Korneliusz, Mariusz, Melania, Sebastian, Sylwester, Tworzysław

Wydarzenia, Z ostatniej chwili

We wrześniu 2022 przedszkolaki pójdą do nowych placówek

Opublikowano: 9 marca, 2021 o 8:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

1 września 2022 to data, kiedy przedszkolaki z Moszczenicy i Przysietnicy będą mogły uczyć się w nowych placówkach. Gmina jeszcze w tym roku rozpocznie budowę nowych obiektów.

We wrześniu 2022 roku uruchomimy dwa oddziały, łącznie 40 dzieci w Przysietnicy i dwa oddziały, łącznie 50 dzieci w Moszczenicy Niżnej -mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Pieniądze na budowę przedszkoli Gmina Stary Sącz otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to bezzwrotne wsparcie, które zostanie przeznaczone na m.in. projekty infrastrukturalne, edukacyjne i cyfryzację. Gmina Stary Sącz otrzymała 4,2 miliony na trzy zadania. To 100% dofinansowanie ze strony państwa.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli wybudować Przedszkole w Przysietnicy (koszt 1,3 mln) oraz Przedszkole w Moszczenicy Niżnej (koszt 1,4 mln). Na te zadania gmina ma już przygotowaną dokumentację. Z kolei w Starym Sączu przy ulicy Jagiellońskiej w budynku dawnej żydowskiej łaźni powstanie żłobek. Koszt to 1,5 mln.

Projekt przedszkola w Moszczenicy Niżnej

Projekt przedszkola w Przysietnicy

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"