Edukacja, Z ostatniej chwili

Bursa Szkolna w Starym Sączu przechodzi metamorfozę

Opublikowano: 20 lutego, 2021 o 1:22 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W kolejnych pokojach Bursy w Starym Sączu zrobiło się komfortowo. Wszystko za sprawą remontów i nowych łazienek z prysznicami w pokojach. To dla uczniów korzystających z Bursy bardzo ważne – teraz czują się swobodnie i mają odpowiednie warunki.

Remont udało się wykonać w ramach projektu „Podniesienie standardu mieszkania w Bursie poprzez wykonanie łazienek w pokojach”, a koszt inwestycji to ponad 218 tysięcy złotych.

Dzięki modernizacji, mamy 16 pokoi z łazienkami i prysznicami – mówi Lucyna Dybiec, dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu. – W sumie jest ich 23. Dodatkowo, mamy też opcję, gdzie jest jedna łazienka na trzy pokoje dwuosobowe.

Pokoje zostały wyposażone w nowe meble: szafy, stoły, komody, półki na książki, szafki nocne zasłony oraz  krzesła, które trafiły na świetlicę i do jadalni.

– Kupiliśmy też meble kuchenne, z których może korzystać młodzież oraz wiele innych sprzętów niezbędnych w kuchni – dodaje dyrektor Lucyna Dybiec. – Te zakupy kosztowały ponad 50 tysięcy złotych.

Przed wejściem do pokoju nauczycielskiego zrobiono recepcję, a w korytarzu pojawił się stół do bilarda ufundowany przez Stowarzyszenie „Nasz drugi dom”.

W Bursie Szkolnej w Starym Sącz jest 150 miejsc dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. W okresie ferii i wakacji, Bursa wynajmuje pokoje sportowcom, odbywają się tutaj kolonie i obozy.

Fot. Bursa Szkolna w Starym Sączu

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a