Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kiedy ruszy budowa ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Starym Sączu?

Opublikowano: 23 maja, 2023 o 6:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Blisko rok temu burmistrz Starego Sącza podpisał umowę z firmą ZIBUD na wykonanie nowego odcinka ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kiedy ruszą prace w terenie i zostanie wbita pierwsza łopata? Zapytaliśmy u źródła.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka:

W ramach tego zadania powstanie nowy odcinek drogi od SAG do ul. Podegrodzkiej, rondo na połączeniu z ul. Podegrodzką, most na Moszczeniczance, rozbudowana zostanie sama ul. Podegrodzka. Przypomnijmy, że stosowną uchwałę ws. budowy ulicy musieli podjąć radni. Nie wszyscy jednak byli zgodni co do inwestycji. 7 z nich wstrzymało się od głosu. Byli to radni: Faron Grzegorz, Marmuszewska Maria, Rams Robert, Szewczyk Lidia, Świtecki Jan i Tokarczyk Małgorzata.

Nie mam wątpliwości, że to historyczny moment dla naszego samorządu –mówił w 2022 roku burmistrz Jacek Lelek –  Bardzo dziękuję tym radnym, którzy zagłosowali za uchwałami, które są tak naprawdę przystąpieniem do historycznego projektu, czyli rozbudowy ul. Kardynała Stefana WyszyńskiegoTo projekt, który o czym zresztą już kilkukrotnie mówiłem, da nam podstawy do rozwoju – umożliwi budowę nowych osiedli mieszkaniowych, rozbudowę strefy aktywności gospodarczej – daje podwaliny pod rozwój zaplanowany i przemyślany, który jest konsekwencją tego co się dzieje teraz, nowej strategii, ale też planów, które sięgają lat 70. Inwestycja nie byłaby możliwa bez rządowego wsparcia z programu Polski Ład. Dofinansowanie to 9,5 mln zł.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"