Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Muzyczny sukces młodzieży ze starosądeckiego Internatu

Opublikowano: 25 listopada, 2019 o 9:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

20 listopada 2019 roku w Krakowie odbył się XV Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej dla Młodzieży Burs Szkolnych i Internatów. Młodzież z Międzyszkolnego Internatu w Starym Sączu wyśpiewała II miejsce. To bardzo duży sukces, zważywszy na fakt, że młodzi rywalizowali z uczniami ze szkół muzycznych. 

Bardzo się cieszymy, bo młodzież która wystartowała w konkursie nie uczy się w szkole muzycznej. Są samoukami.mówi Lucyna Dybiec, dyrektor starosądeckiego InternatuNasz Internat stwarza miejsce do rozwoju. Staramy się organizować sporo zajęć. Młodzież jest chętna aby kształcić się profesjonalnie. Zaproponowałam, że wraz z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury będziemy organizować im spotkania, aby rozwijali swoje pasje. 

W konkursie wzięli udział: Jakub Podgórni (uczeń ZS w Marcinkowicach), Mariola Maciuszek (uczennica ZSP w Starym Sączu) oraz Wiktoria Pawlik (uczennica LO Stary Sącz).  Młodzież zaśpiewała „Życie to nie teatr” Edwarda Stachury oraz „Opadły mgły” również Edwarda Stachury.

Po raz kolejny młodzież internatu udowodniła, że warto wychodzić na szerokie wody -mówi Halina Popiela, która także przygotowywała młodzież do konkursu –jesteśmy z nich bardzo dumni. 

Do występu przygotowywały ich panie: Małgorzata Tarsa Bielak, Marta Cebula i Halina Popiela. Za ich sukcesem stoją także koleżanki i kolega z pracowni pod Gargulcem: Roksana Drozd, Dawid Jarząbek i Karolina Czuba.

GRATULUJEMY!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a