Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Barciczanka świętuje Jubileusz. Była czerwona wstęga i zabawa do rana!

Opublikowano: Wrzesień 10, 2017 o 6:51 am   /   przez   /   komentarze (7)

Od wczoraj (9 września) Ludowy Klub Sportowy Barciczanka świętuje swój Jubileusz. A jest co świętować. Nowy obiekt na 70-lecie klubu. Nie zabrakło czerwonej wstęgi, koncertu zespołu Skaldowie i zabawy do białego rana z DJ-em. Dzisiaj (10 września, niedziela) organizatorzy zapraszają na stadion, gdzie rozegrane zostaną mecze trampkarzy i impreza plenerowa z Zespołem Regionalnym Starosądeczanie. 

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w intencji zawodników oraz działaczy sportowych. Po mszy uczestnicy wydarzenia udali się na uroczystą akademię w Szkole Podstawowej, gdzie wystąpiła młodzieżowa orkiestra z Barcic pod batutą Jana Jamrozowicza oraz młodzież z grupy wokalnej Szkoły Podstawowej w Barcicach prowadzone przez Marka Kanika. Na uroczystości nie zabrakło posła Arkadiusza Mularczyka i radnego sejmiku WM Stanisława Pasonia.

O godzinie 19:30 dokonano uroczystego otwarcia obiektu. Czerwoną wstęgę przeciął burmistrz Jacek Lelek, zastępca Kazimierz Gizicki, prezes klubu Paweł Cieślicki i Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związki Piłki Nożnej i członek Zarządu PZPN.

 

Wieczór należał do zespołu Skaldowie i DJ-a, który porwał wszystkich do tańca.

W 2016 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło dofinansować ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej modernizację obiektu LKS Barciczanki w Barcicach. Ministerialna komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek Gminy Stary Sącz, który dotyczył budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 90×60 m (w miejscu boiska treningowego) i budowy nowego budynku zaplecza sanitarno-szatniowego.

 

 

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Barciczanka świętuje Jubileusz. Była czerwona wstęga i zabawa do rana!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
mieszkanka Barcic
Gość

Słowa uznania dla organizatorów. Super,że impreza zgromadziła tak wielu mieszkańców. Fajny zespół, świetna atmosfera, no i pogoda…

Mati Borek
Gość

Podstarosadecka wies gra w IV lidze a w Starym Sączu nadal a klasa i jak to jest Panie Burmistrzu ze tak zapytam? Pozdrawiam

Ss
Gość

Bo sa tak słabi
ze grają w A klasie ?

Bryjowiak.
Gość

W tej wsi Barcice nie potrafią zgłosić jednej drużyny młodzieżowej do rozgrywek. W Starym Sącza zgłoszone są 4 zespoły w tym dwie grają ma ligach małopolskich. Dotacje jakie przekazuje miasto mają wspierać piłkę młodzieżową a nie seniorską.

Vox
Gość

Kiedy działacze Sokóła zorganizują otwarcie boiska po modernizacji

Wies
Gość

Wspaniała impreza, piękny obiekt.

Barciczanka
Gość

Piękny obiekt. Dziękujemy! DJ Marian na szóstkę! 🙂

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a