Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wielkie otwarcie Rabkolandu 26 kwietnia. Będą nowe atrakcje i huczna zabawa!

Opublikowano: 25 kwietnia, 2024 o 6:35 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Rabkoland rusza z sezonem już 26 kwietnia! Oprócz blisko 50 wyjątkowych atrakcji, wspaniałej kuchni i spotkań z bohaterami na odwiedzających czeka specjalny program zabawy. Na sobotę i niedzielę zaplanowano paradę Gwardii Gryfa (znanej z programu Mam Talent), pokaz tańca z animacjami i teatralny spektakl Krucabomby. Do tego serca Gości skradną nowe atrakcje – Ule Pana Trzmiela (edukacyjny plac zabaw), a także odmieniony Las Wikingów i Wiking Coaster.

Koniec wiosennych przygotowań — czas na wystrzałową zabawę, która w Rabkolandzie rusza już 26 kwietnia. Zlokalizowany w Rabce-Zdroju park rozrywki wkracza w nowy sezon z olbrzymią energią. Na odwiedzających czeka 6 niezwykłych stref tematycznych. Mowa o Farmie Cioci Maryni, Wiosce Wikingów, Góralskiej Dżungli, Machinarium, Strefie Cyrkowej i Dolinie Trzmiela. Oprócz cudownych bohaterów, na czele z Owieczkami Irenkami, do dyspozycji Gości będzie aż 48 atrakcji.

To rollercoastery, diabelski młyn, karuzele, place zabaw czy fotopunkty. Wisienka na torcie to tegoroczne nowości, czyli Ule Pana Trzmiela (edukacyjny plac zabaw), w których najmłodsi pobawią się w kucharza, lekarza i majsterkowicza. Do tego prawdziwą perłą stanie się odmieniony Las Wikingów, w którym nie zabraknie wspaniałych łodzi z morską opowieścią, a także Wiking Coaster w całkowicie nowej odsłonie. Mamy nadzieję, że atrakcje przypadną rodzinom do gustu, zwłaszcza że w następnych tygodniach pojawią się kolejne nowościmówi Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu.

W rabczańskim parku liczy się także walor edukacyjny. Zabawa to jedno, ale kompleks stawia na rozwój dzieci. Gwarantują to specjalne warsztaty edukacyjne, przedstawienia w Teatrze Krucabomby, ale i same atrakcje. Rozwijają one wyobraźnię, stymulują sensomotorykę i uczą kreatywnego myślenia. A wszystko to na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej Rabki-Zdrój.

Sezon letni – czas start!
Weekend otwarcia pod nazwą „Oliwimy Maszyny, Maszyny w ruch!” będzie miał szczególny charakter. Park przyjmie pierwszych Gości 26 kwietnia, natomiast na 27 i 28 zaplanowano szereg wydarzeń tematycznych oraz spotkań z artystami. Jak więc prezentuje się program obu dni?
O godz. 10 odbędzie się symboliczne otwarcie bram parku, gdzie przy wejściu Gości witać będą Owieczki Irenki z animatorami. O godz. 11 rusza powitalna parada Gwardii Gryfa znanej z programu Mam Talent, czyli show pełne pokazów, animacji i baśniowych kostiumów. Pierwsze skrzypce będą odgrywać szczudlarze, chorągwiarze, tancerze i tancerki oraz towarzyszący im Goście parku. Godzinę później zaplanowano pokaz tańca z krakowską grupą animatorek, w którego trakcie dzieci nauczą się podstawowych ruchów w akompaniamencie wesołej muzyki Rabkolandu.

O godz. 12:30 odbędzie się wyjątkowy spektakl Krucabomby i Cioci Maryni. Ma być wesoło, śmiesznie, ale i z morałem. To nie koniec dobrej zabawy. W trakcie weekendu nie zabraknie gier terenowych oraz stref z animatorami.
Kolorowa i pełna energii Gwardia Gryfa zabierze Gości w wir animacji także o godz. 13, 15 i 17. Emocje zagwarantują również kolejne segmenty pokazu tańca z animacjami (godz. 14 i 16) oraz drugi spektakl Krucabomby (godz. 14:30). Zgodnie z tradycją bramy parku zamkną się dopiero o godz. 18. Dobra wiadomość jest taka, że od 26 kwietnia Rabkoland będzie czynny codziennie.

Warto dodać, że u nas Goście znajdą kilka punktów gastronomicznych, w których nie brakuje wyśmienitych przekąsek, domowych obiadów, włoskich pizz, lodów, gofrów i napojów. Serdecznie zapraszamy na całodniową zabawę, ale także na smaczne i pożywne posiłki. Do zobaczenia w Rabkolandzie zachęca Kamil Lech.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"