Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Burmistrz spotkał się z Sołtysami

Opublikowano: Marzec 13, 2018 o 7:49 am   /   przez   /   komentarze (19)

Poświęcają swój czas, angażują się, zmieniają otoczenie – z okazji Dnia Sołtysa, burmistrzowie dziękowali przewodniczącym osiedli i sołtysom na uroczystym spotkaniu w nowej siedzibie biblioteki.

– Sołtys cieszył się wielkim szacunek od wieków, był absolutnym gospodarzem wsi od średniowiecza i tak zostało do dziś. Jesteście prawdziwymi gospodarzami swojej miejscowości,swojego osiedla. – mówił na spotkaniu burmistrz Jacek Lelek. – To wy jako reprezentacja mieszkańców przynosicie problemy i pomysły, jesteście nośnikiem informacji, pracujecie na punkcie stycznym pomiędzy mieszkańcami, a urzędem. Bez waszego zaangażowania nie wyobrażam realizacji wielu ważnych zadań w gminie.

Burmistrz podkreślił, że sołtysowanie to wielki trud i wyzwanie, bo mieszkańcy mają duże oczekiwania, chcą, żeby sołtys, czy przewodnicząca osiedla wiedzieli wszystko: organizowali życie sołectwa, wydarzenia kulturalne, dbali o drogi i chodniki, a nawet pomagali pozyskać środki unijne.Zakres zadań jest coraz większy, by wspomnieć choćby o budżecie obywatelskim.

Nie ma osiedla i sołectwa, gdzie nie zrealizowaliśmy zadań ważnych dla mieszkańców – podkreślił burmistrz. – Mnóstwo zadań, które przez najbliższe lata będą realizowane, zostało rozpoczętych. To, że tak wiele się udaje zrobić, to wyraz waszego zaufania. Chcemy to kontynuować i wykorzystywać szanse jakie przed nami się otwierają się dzięki środkom unijnym i rządowym. Oczywiście w ścisłym połączeniu z Wami i z mieszkańcami. Na tym polega wspólnota samorządowa.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska również gratulowała wszystkim przedstawicielom podstawowego stopnia samorządu, a szczególne wyrazy uznania kierowała do przewodniczącej osiedla Lipie i radnej Rady Miejskiej Marianny Trzebuniak, która „rządzi” osiedlem od 1988 roku. Uroczyste spotkanie odbyło się w nowej siedzibie biblioteki, więc była okazja do zaprezentowania historii starosądeckiej placówki, która przedstawiła dyrektor Maria Sosin. Głos zabrał też zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

– Cieszę się przede wszystkim, że od czasu kiedy ja pracowałem w radzie, sołtysowanie przeszło na zupełnie inny poziomWtedy dyskutowaliśmy o przepuście, korytkach, kawałku chodnika, a dziś współdecydujemy o tworzeniu strefy aktywności gospodarczej, czy wielomilionowych inwestycjach. To znak, że samorząd się rozwija w dobrym kierunku, że jest potrzebny i dojrzeliśmy do poważnych działań. Dziękuję za Państwa pracę i cieszę się, że mieszkańcy z roku na rok włączają się w życie samorządu, co jest również Waszą zasługą.

UMWM

Dodaj komentarz

19 komentarzy do "Stary Sącz. Burmistrz spotkał się z Sołtysami"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tomek
Gość

Nawet są ci ktorzy daja na Park&Ride 5 mln a on kosztuje 10:) Remont ul. Papieskiej daja 2 on kosztuje 4 :)) Na dniach następna porażka z kanalizacja:))) Kto te wyliczenia im robi:) Ważne żeby sie chwalić przygotowaniami od kilku lat:))

polo
Gość

Udacznik Tomasz się odezwał, może Niewierny Tomasz ?. Uwierzy jak zobaczy, poczekaj, poczekaj. Co powiesz jak inwestycje o których mowa zostaną zrealizowane, uwierzysz. Te nieudaczniki zrealizowali tyle inwestycji przez ostatnie cztery lata, że dla mnie w tym roku mogą nic nie robić, bo echo zrealizowanych mocno dudni , Niewierny Udaczniku Tomaszu.

qwer
Gość

Napisz jak Ty masz na imię. może do Twojego też będziemy mieli jakieś głupie uwagi. Weź się człowieku zastanów? Na dzień dobry wyśmiewasz się z kogoś , bo co… uważasz się za kogoś lepszego? To powiem Ci, że nie jesteś.. więcej.. właśnie tacy ludzie jak Ty utwierdzają mnie w coraz większym przekonaniu że to środowisko „władzy” w naszym mieście jest porostu zepsute i uważa się za lepszych od innych. I zapamiętaj sobie raz na zawsze, nie tylko Ty, ale i reszta popleczników Pana Burmistrza, jak z kimś rozmawiasz to odnoś się do niego z szacunkiem.

Grzes
Gość

Ale niewierny tomasz to nie obelga jest na rany. Skad taki pomysl? Brak ci elementarnego obycoa na poziome podstawowej szkoly sakoro tak uwazasz .

qwer
Gość

Po pierwsze @polo nie napisał tylko Niewierny Tomasz, po drugie wiadomo jaki był cel tej gry słów, po trzecie napisałem o szacunku i Ty, Tobie, Ci, Was pisze się z dużej litery. A co Ty zrobiłeś? Zwracasz się do mnie ci.. to jest brak kultury wiesz o tym?

robcoy
Gość
Niepotrzebnie się oburzasz. To jest oczywiste, że są tacy, którzy uważają się za lepszych i co ważniejsze faktycznie są lepsi od innych. Od zawsze społeczeństwo powierzało pewne odpowiedzialne zadania tym, którzy bardziej się do tego nadawali i dawali gwarancję tego, że wywiązą się z nich. Ten podział był min. po linii Patrycjusze i plebejusze, szlachta i chłopi, arystokracja i mieszczaństwo. Inteligencja i robotnicy. Dzisiaj urodzenie nie gra już roli z oczywistych przyczyn, ale nadal funkcje społeczne nie są równe. Dlatego wiele trudniej zostać lekarzem, prawnikiem, architektem niż stolarzem, kierowcą czy sprzątaczką. Ci pierwsi to elita, ci drudzy to zwyczajni ludzie.… Czytaj więcej »
Józek z potoka
Gość

Zapomniałeś napisać, że w demokracji musi być głupio bo decyduje o tym większość, a jak powszechnie wiadomo wiekszosc to idioci. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że prawie wszyscy właściciele wielkich firm są za demokracją ale jeśli chodzi o ich prywatne firmy to już najlepsza jest monarchia, a przecież jeśli demokracja jest najlepsza to powinni ją stosować rownież u siebie w firmie.

robcoy
Gość
Czesciowo się zgadzam. Lekarstwem jest cenzus. Wprowadzamy cenzus wieku bo zdajemy sobie sprawę, że zbyt młody nie potrafi odpowiednio decydować. Problem w tym, że wielu wraz z wiekiem nie mądrzeje z własnej winy (nie kształci się, nie zdobywa wiedzy, doświadczenia itd) albo i bez winy (brak możliwości intelekualnych, opóxnienia rozwojowe, patologiczne wzorce otoczenia itp). Historia zna przecież cenzusy majątkowe, cenzusy urodzenia , płci itd. Problemem jest jakie cenzusy byłyby współcześnie pomocne a jakie szkodliwe. Na to nie ma mądrego. Dlatego przyjęto zasade, że każdy głos jest równy. I tym sposobem głos uznanego profesora znaczy tyle samo ile głos łasego na… Czytaj więcej »
balbina
Gość

Czytałam z zaciekawieniem Twoje wywody, bo przypomniały mi wywody profesorów z czasów studiów. Konkluzja jednak końcowa Twojej wypowiedzi „I dlatego mamy u władzy partię dowodzoną przez szaleńca, który gotów jest zdemolować wszystko byle dopaść urojonych morderców swojego brata” jest nie do przyjęcia. Jakim prawem porównujesz człowieka tak oddanego Polsce i Polakom do szaleńców i morderców??

qwer
Gość

Oj robcoy robcoy .. ja mówię o kulturze, a Ty wyskakujesz z jakimiś wywodami na temat grup społecznych. Po za tym przeczysz sam sobie. A skoro już schodzisz na temat socjalizmu to właśnie wtedy był większy podział pomiędzy grupami społecznymi niż obecnie. I żeby mienić się elitą, to trzeba mieć jeszcze trochę kultury, a jeśli ktoś do kogoś pisze np. ty, to tej kultury nie ma za grosz.

Józek z potoka
Gość

A niby dlaczego ktoś mądry, oszczędny i pracowity ma nie być 100 razy bogatszy niż głupi rozrzutny nierób?
Różnice są niezbędne dla rozwoju społeczeństwa.

qwer
Gość

Chociaż Tomasz oczywiście też zdecydowanie przesadził i poleciał za grubo z tym pierwszym komentarzem. Także też @Tomaszu pasuje się zastanowić co się pisze. Dyskusja – merytoryczna, na argumenty.. a nie nastawiona na obrażanie i kto komu bardziej dowali.

polo
Gość

Definicja Niewierny Tomasz: ‘ktoś nieufny, sceptycznie nastawiony, chcący wszystko sprawdzić; niedowiarek’;

lopo
Gość

Dodałbym jeszcze maruda, może Tomasz się pochwali co zdziałał dla swojego sołectwa, albo osiedla?

Ika
Gość
Kiedy się czyta te Wszystkie wyżej komentarze, to szczerze… niczego nie zawierają mądrego i stosownego, wszyscy obwiniają dokładnie i piszą o Sobie.. Wnioskiem jest to że wszyscy Nasi : począwszy od góry aż po dół nie jest im pisane aby rządzić !!. Czepiacie się wszyscy Tomasza ale uważam że poniekąd pisze na temat i wolno Mu się wypowiedzieć co sądzi !!.A Was uderza w czuły punkt.. bo prawda w oczy kole.A po prawdzie to Jaki Pan Taki Kram !. Wokół siebie wielki zamęt i potem klap…A jeżeli chodzi o sołtysów to prawda jest taka że który jest bliższy radnych i… Czytaj więcej »
robcoy
Gość

Popatrz w lustro, poczytaj swoje komentarze, zobacz którą z inicjatyw doceniłaś, a potem sobie odpowiedz na pytanie – dlaczego z kimś takim się nie rozmawia. Elita jest od rządzenia, nie ludzie. Kandyduj na burmistrza jak chcesz rządzić.

qwer
Gość

„Elita jest od rządzenia, nie ludzie.” Hmm.. ciekawe, czyli ta elita to nie ludzie. Nie mówiąc że te elity w rządzeniu to pojęcie względne. Sam się zastanów, autokratyczne rządy centralne Ci się nie podobają, ale gdy to samo mamy na tym naszym małym gminny podwórku już Ci nie przeszkadza. No cóż – punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

Ika
Gość

Hohoho !!.dobre porównanie….

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a