Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Burmistrz spotkał się z Sołtysami

Opublikowano: Marzec 13, 2018 o 7:49 am   /   przez   /   komentarze (19)

Poświęcają swój czas, angażują się, zmieniają otoczenie – z okazji Dnia Sołtysa, burmistrzowie dziękowali przewodniczącym osiedli i sołtysom na uroczystym spotkaniu w nowej siedzibie biblioteki.

– Sołtys cieszył się wielkim szacunek od wieków, był absolutnym gospodarzem wsi od średniowiecza i tak zostało do dziś. Jesteście prawdziwymi gospodarzami swojej miejscowości,swojego osiedla. – mówił na spotkaniu burmistrz Jacek Lelek. – To wy jako reprezentacja mieszkańców przynosicie problemy i pomysły, jesteście nośnikiem informacji, pracujecie na punkcie stycznym pomiędzy mieszkańcami, a urzędem. Bez waszego zaangażowania nie wyobrażam realizacji wielu ważnych zadań w gminie.

Burmistrz podkreślił, że sołtysowanie to wielki trud i wyzwanie, bo mieszkańcy mają duże oczekiwania, chcą, żeby sołtys, czy przewodnicząca osiedla wiedzieli wszystko: organizowali życie sołectwa, wydarzenia kulturalne, dbali o drogi i chodniki, a nawet pomagali pozyskać środki unijne.Zakres zadań jest coraz większy, by wspomnieć choćby o budżecie obywatelskim.

Nie ma osiedla i sołectwa, gdzie nie zrealizowaliśmy zadań ważnych dla mieszkańców – podkreślił burmistrz. – Mnóstwo zadań, które przez najbliższe lata będą realizowane, zostało rozpoczętych. To, że tak wiele się udaje zrobić, to wyraz waszego zaufania. Chcemy to kontynuować i wykorzystywać szanse jakie przed nami się otwierają się dzięki środkom unijnym i rządowym. Oczywiście w ścisłym połączeniu z Wami i z mieszkańcami. Na tym polega wspólnota samorządowa.

Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska również gratulowała wszystkim przedstawicielom podstawowego stopnia samorządu, a szczególne wyrazy uznania kierowała do przewodniczącej osiedla Lipie i radnej Rady Miejskiej Marianny Trzebuniak, która „rządzi” osiedlem od 1988 roku. Uroczyste spotkanie odbyło się w nowej siedzibie biblioteki, więc była okazja do zaprezentowania historii starosądeckiej placówki, która przedstawiła dyrektor Maria Sosin. Głos zabrał też zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

– Cieszę się przede wszystkim, że od czasu kiedy ja pracowałem w radzie, sołtysowanie przeszło na zupełnie inny poziomWtedy dyskutowaliśmy o przepuście, korytkach, kawałku chodnika, a dziś współdecydujemy o tworzeniu strefy aktywności gospodarczej, czy wielomilionowych inwestycjach. To znak, że samorząd się rozwija w dobrym kierunku, że jest potrzebny i dojrzeliśmy do poważnych działań. Dziękuję za Państwa pracę i cieszę się, że mieszkańcy z roku na rok włączają się w życie samorządu, co jest również Waszą zasługą.

UMWM

Komentarze (19)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Marzec 13, 2018 o 8:07 pm Tomek

  Nawet są ci ktorzy daja na Park&Ride 5 mln a on kosztuje 10:) Remont ul. Papieskiej daja 2 on kosztuje 4 :)) Na dniach następna porażka z kanalizacja:))) Kto te wyliczenia im robi:) Ważne żeby sie chwalić przygotowaniami od kilku lat:))

  Odpowiedź
 • Marzec 13, 2018 o 9:25 pm polo

  Udacznik Tomasz się odezwał, może Niewierny Tomasz ?. Uwierzy jak zobaczy, poczekaj, poczekaj. Co powiesz jak inwestycje o których mowa zostaną zrealizowane, uwierzysz. Te nieudaczniki zrealizowali tyle inwestycji przez ostatnie cztery lata, że dla mnie w tym roku mogą nic nie robić, bo echo zrealizowanych mocno dudni , Niewierny Udaczniku Tomaszu.

  Odpowiedź
  • Marzec 13, 2018 o 11:53 pm qwer

   Napisz jak Ty masz na imię. może do Twojego też będziemy mieli jakieś głupie uwagi. Weź się człowieku zastanów? Na dzień dobry wyśmiewasz się z kogoś , bo co… uważasz się za kogoś lepszego? To powiem Ci, że nie jesteś.. więcej.. właśnie tacy ludzie jak Ty utwierdzają mnie w coraz większym przekonaniu że to środowisko „władzy” w naszym mieście jest porostu zepsute i uważa się za lepszych od innych. I zapamiętaj sobie raz na zawsze, nie tylko Ty, ale i reszta popleczników Pana Burmistrza, jak z kimś rozmawiasz to odnoś się do niego z szacunkiem.

   Odpowiedź
   • Marzec 14, 2018 o 8:30 am Grzes

    Ale niewierny tomasz to nie obelga jest na rany. Skad taki pomysl? Brak ci elementarnego obycoa na poziome podstawowej szkoly sakoro tak uwazasz .

    Odpowiedź
    • Marzec 14, 2018 o 10:34 am qwer

     Po pierwsze @polo nie napisał tylko Niewierny Tomasz, po drugie wiadomo jaki był cel tej gry słów, po trzecie napisałem o szacunku i Ty, Tobie, Ci, Was pisze się z dużej litery. A co Ty zrobiłeś? Zwracasz się do mnie ci.. to jest brak kultury wiesz o tym?

     Odpowiedź
     • Marzec 14, 2018 o 6:02 pm robcoy

      Niepotrzebnie się oburzasz. To jest oczywiste, że są tacy, którzy uważają się za lepszych i co ważniejsze faktycznie są lepsi od innych. Od zawsze społeczeństwo powierzało pewne odpowiedzialne zadania tym, którzy bardziej się do tego nadawali i dawali gwarancję tego, że wywiązą się z nich. Ten podział był min. po linii Patrycjusze i plebejusze, szlachta i chłopi, arystokracja i mieszczaństwo. Inteligencja i robotnicy. Dzisiaj urodzenie nie gra już roli z oczywistych przyczyn, ale nadal funkcje społeczne nie są równe. Dlatego wiele trudniej zostać lekarzem, prawnikiem, architektem niż stolarzem, kierowcą czy sprzątaczką. Ci pierwsi to elita, ci drudzy to zwyczajni ludzie. Społeczenstwo dostrzega te różnce co przejawia się choćby inną wyceną pracy tych pierwszych w stosunku do drugich, innym statusem społeczno ekonomicznym. Ostatnio daje się zauważyć nieuprawnione próby porównywania się warstw gawiedzi z elitami. Tylko w socjalizmie miało być równo i wiadomo jak się skończyło. Władza też powinna należec do elity. Niestety ostatnie wybory centralne pokazały do czego prowadzi próba zastapienia elit rządami ludowymi. Ogólny chaos. Dlatego pogódź się przyjacielu z tym, że lepsi są wśród nas. Tak było, jest i będzie. Socjalizm tego nie zmienił, nie zmienisz i TY (z wielkij litery , a nawet dwóch- żebyś poczuł się ważny, szanowany , elitarny 😉

     • Marzec 14, 2018 o 6:24 pm Józek z potoka

      Zapomniałeś napisać, że w demokracji musi być głupio bo decyduje o tym większość, a jak powszechnie wiadomo wiekszosc to idioci. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, że prawie wszyscy właściciele wielkich firm są za demokracją ale jeśli chodzi o ich prywatne firmy to już najlepsza jest monarchia, a przecież jeśli demokracja jest najlepsza to powinni ją stosować rownież u siebie w firmie.

     • Marzec 14, 2018 o 7:28 pm robcoy

      Czesciowo się zgadzam. Lekarstwem jest cenzus. Wprowadzamy cenzus wieku bo zdajemy sobie sprawę, że zbyt młody nie potrafi odpowiednio decydować. Problem w tym, że wielu wraz z wiekiem nie mądrzeje z własnej winy (nie kształci się, nie zdobywa wiedzy, doświadczenia itd) albo i bez winy (brak możliwości intelekualnych, opóxnienia rozwojowe, patologiczne wzorce otoczenia itp). Historia zna przecież cenzusy majątkowe, cenzusy urodzenia , płci itd. Problemem jest jakie cenzusy byłyby współcześnie pomocne a jakie szkodliwe. Na to nie ma mądrego. Dlatego przyjęto zasade, że każdy głos jest równy. I tym sposobem głos uznanego profesora znaczy tyle samo ile głos łasego na 500 zł menela, który za taką społeczną łapówkę oddałby głos na diabła. I dlatego mamy u władzy partię dowodzoną przez szaleńca, który gotów jest zdemolować wszystko byle dopaść urojonych morderców swojego brata. Cenzus majątkowy czy cenzus wykształćenia zapewne zapobiegłby takiemu wyborowi. Pytanie czy wtedy nie wybrano by innego szaleńca jak np Palikot? Jak mawiał Churchill –
      demokracja to jeden z najgorszych ustrojów, ale dotychczas nie wymyślono lepszego.

     • Marzec 15, 2018 o 12:10 pm balbina

      Czytałam z zaciekawieniem Twoje wywody, bo przypomniały mi wywody profesorów z czasów studiów. Konkluzja jednak końcowa Twojej wypowiedzi „I dlatego mamy u władzy partię dowodzoną przez szaleńca, który gotów jest zdemolować wszystko byle dopaść urojonych morderców swojego brata” jest nie do przyjęcia. Jakim prawem porównujesz człowieka tak oddanego Polsce i Polakom do szaleńców i morderców??

     • Marzec 14, 2018 o 8:17 pm qwer

      Oj robcoy robcoy .. ja mówię o kulturze, a Ty wyskakujesz z jakimiś wywodami na temat grup społecznych. Po za tym przeczysz sam sobie. A skoro już schodzisz na temat socjalizmu to właśnie wtedy był większy podział pomiędzy grupami społecznymi niż obecnie. I żeby mienić się elitą, to trzeba mieć jeszcze trochę kultury, a jeśli ktoś do kogoś pisze np. ty, to tej kultury nie ma za grosz.

     • Marzec 14, 2018 o 8:44 pm Józek z potoka

      A niby dlaczego ktoś mądry, oszczędny i pracowity ma nie być 100 razy bogatszy niż głupi rozrzutny nierób?
      Różnice są niezbędne dla rozwoju społeczeństwa.

  • Marzec 14, 2018 o 12:31 am qwer

   Chociaż Tomasz oczywiście też zdecydowanie przesadził i poleciał za grubo z tym pierwszym komentarzem. Także też @Tomaszu pasuje się zastanowić co się pisze. Dyskusja – merytoryczna, na argumenty.. a nie nastawiona na obrażanie i kto komu bardziej dowali.

   Odpowiedź
 • Marzec 13, 2018 o 9:35 pm polo

  Definicja Niewierny Tomasz: ‘ktoś nieufny, sceptycznie nastawiony, chcący wszystko sprawdzić; niedowiarek’;

  Odpowiedź
  • Marzec 13, 2018 o 9:57 pm lopo

   Dodałbym jeszcze maruda, może Tomasz się pochwali co zdziałał dla swojego sołectwa, albo osiedla?

   Odpowiedź
   • Marzec 15, 2018 o 11:49 am Ika

    Kiedy się czyta te Wszystkie wyżej komentarze, to szczerze… niczego nie zawierają mądrego i stosownego, wszyscy obwiniają dokładnie i piszą o Sobie.. Wnioskiem jest to że wszyscy Nasi : począwszy od góry aż po dół nie jest im pisane aby rządzić !!. Czepiacie się wszyscy Tomasza ale uważam że poniekąd pisze na temat i wolno Mu się wypowiedzieć co sądzi !!.A Was uderza w czuły punkt.. bo prawda w oczy kole.A po prawdzie to Jaki Pan Taki Kram !. Wokół siebie wielki zamęt i potem klap…A jeżeli chodzi o sołtysów to prawda jest taka że który jest bliższy radnych i Władzy to ma jeszcze poparcie, a inaczej nie ma nic do gadania.. jak pisze wyżej lopo !!! ze swojej kieszeni NICcc nie zrobi i nie owijajcie gówno w bawełnę !!. Po drugie jeżeli chodzi o kanalizację to wstyd że do tej pory Stary Sącz nie ma zrobione do końca jako miasteczko które ściąga do siebie tyłu turystów !!Tu nie chodzi o to jak komuś odwalić w tekście ale napisać szczerą prawdę na forum a nie zagłuszyć.. zakrzyczeć opinią.A Wszystko bierze się z tego że nie ma współpracy i nie umiemy rozmawiać.Dlaczego inne gminy potrafią mieć wspólny dialog z mieszkańcami a w naszej gminie rządzi tylko Elita.. ustala i planuje między sobą.

    Odpowiedź
    • Marzec 15, 2018 o 10:16 pm robcoy

     Popatrz w lustro, poczytaj swoje komentarze, zobacz którą z inicjatyw doceniłaś, a potem sobie odpowiedz na pytanie – dlaczego z kimś takim się nie rozmawia. Elita jest od rządzenia, nie ludzie. Kandyduj na burmistrza jak chcesz rządzić.

     Odpowiedź
     • Marzec 15, 2018 o 11:30 pm qwer

      „Elita jest od rządzenia, nie ludzie.” Hmm.. ciekawe, czyli ta elita to nie ludzie. Nie mówiąc że te elity w rządzeniu to pojęcie względne. Sam się zastanów, autokratyczne rządy centralne Ci się nie podobają, ale gdy to samo mamy na tym naszym małym gminny podwórku już Ci nie przeszkadza. No cóż – punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

     • Marzec 16, 2018 o 2:09 pm Ika

      Hohoho !!.dobre porównanie….

 • Marzec 14, 2018 o 8:27 am Grzes

  Takiemu z potoka to w ogole czytanie nie miesci sie w glowie. Co cie obchodzi co ktos czyta. Komuny ci brakuje? Cenzury? Skad tacy sie biorą?

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a