Info z rejonu
Światowy lider w dziedzinie zielonej energii z wizytą u starosty

Graham Norton-Standen, prezes amerykańskiej firmy Verdant, specjalizującej się w dostarczaniu technologii związanej z szeroko pojętą zieloną energią był gościem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. W spotkaniu zainicjowanym przez radną Joannę Szewczyk-Kubacką uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.
Firma jest światowym liderem w tworzeniu, rozwoju i produkcji technologii związanej z zieloną energią. Jej rozwiązania od wielu lat są wdrażane w wielu krajach świata, w Europie, Azji i Afryce.
Spotkanie służyło rozpoznaniu potrzeb powiatu w zakresie niekonwencjonalnych sposobów pozyskiwania energii. Graham Norton-Standen przedstawił możliwości wdrożenia wyspecjalizowanych projektów ukierunkowanych zarówno na zieloną energię jak i tworzenie nowych miejsc pracy, w przypadku uruchomienia na terenie powiatu zakładu produkcyjnego.
– Temat zielonej energii jest ważny i perspektywiczny – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – Musimy iść w kierunku nowych technologii i innowacyjności.
Graham Norton-Standen zapewnił o wsparciu jego zespołu w poszukiwaniu rozwiązań korzystnych dla Sądecczyzny w dziedzinie zielonej energii.
Spotkanie zapoczątkowało kontakty, które prawdopodobnie będą rozwijane.
Fot. Paweł Szeliga