Info z rejonu

Światowy lider w dziedzinie zielonej energii z wizytą u starosty

Opublikowano: 12 października, 2019 o 9:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

Graham Norton-Standen, prezes amerykańskiej firmy Verdant, specjalizującej się w dostarczaniu technologii związanej z szeroko pojętą zieloną energią był  gościem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. W spotkaniu zainicjowanym przez radną Joannę Szewczyk-Kubacką  uczestniczył przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Firma jest światowym liderem w tworzeniu, rozwoju i produkcji technologii związanej z zieloną energią. Jej rozwiązania od wielu lat są wdrażane w wielu krajach świata, w Europie, Azji i Afryce.

Spotkanie służyło rozpoznaniu potrzeb powiatu w zakresie niekonwencjonalnych sposobów pozyskiwania energii. Graham Norton-Standen przedstawił możliwości wdrożenia wyspecjalizowanych projektów ukierunkowanych zarówno na zieloną energię jak i tworzenie nowych miejsc pracy, w przypadku uruchomienia na terenie powiatu zakładu produkcyjnego.

Temat zielonej energii jest ważny i perspektywiczny – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – Musimy iść w kierunku nowych technologii i innowacyjności.

Graham Norton-Standen zapewnił o wsparciu jego zespołu w poszukiwaniu rozwiązań korzystnych dla Sądecczyzny w dziedzinie zielonej energii.

Spotkanie zapoczątkowało kontakty, które prawdopodobnie będą rozwijane.

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a