Polityka
14. emerytura będzie stałym świadczeniem
Rząd przyjął projekt ustawy, wprowadzającej stała wypłatę czternastej emerytury. O szczegółach poinformowali podczas briefingu prasowego premier Mateusz Morawiecki i minister Marlena Maląg.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. To projekt ustawy wprowadzającej wypłatę tzw. 14. emerytury na stałe – podał premier Mateusz Morawiecki.
Podkreślił, że prowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, koncentruje się wokół wsparcia osób starszych. To np. rządowy program realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej „Senior plus” i rozszerzana lista leków refundowanych z nowymi kategoriami wiekowymi od przyszłego roku. Ale to także ogromnie ważne wsparcie finansowe.
Wypłacamy 13. i 14. emeryturę, które już na stałe weszły do porządku prawnego, w ubiegłym roku przeprowadziliśmy rekordową waloryzację świadczeń – przypomniał premier Morawiecki.
Podziękowanie za trud
Jesteśmy zobowiązani podziękować seniorom za trud wychowania kolejnych pokoleń i pracę dla ojczyzny – powiedziała minister Marlena Maląg.
Dodała, że 13. emerytura jest wypłacana już od 5 lat, a przyjęty dziś projekt ustawy zapewni, że również 14. emerytura będzie wypłacana każdego roku, w wysokości co najmniej na poziomie minimalnej emerytury. Wprowadzone kryterium dochodowe służy temu, by więcej pieniędzy trafiło do osób najbardziej potrzebujących.
MRiPS






Kolorowe balony znów nad Podhalem. Przed nami „Odlotowa Małopolska”!
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Prawnej „PRAWO+
Ogólnopolski Turniej BRD i Motoryzacyjny 2026 – zgłoszenia do 10 kwietnia
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm