Kultura
Nawojowiacy mają już 30 lat!
Od 30 lat tańczą i śpiewają na scenie. Promują Sądecczyznę i dbają o tradycję. Zespół Regionalny Nawojowiacy obchodził jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał zespołowi 3000 zł nagrody, a także wyróżnił jego członków Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.
– Dziękuję za dbanie o naszą kulturę i dziedzictwo regionalne – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Sądecczyzna słynie z bogactwa regionalnego – nigdzie indziej nie ma aż tylu zespołów i grup regionalnych. Gratuluję pięknego jubileuszu i proszę o kolejne lata promocji Ziemi Sądeckiej w Polsce i poza jej granicami!
Złote Jabłko Sądeckie otrzymały: Krystyna Zarotyńska, Beata Zaczek i Teresa Witowska. Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Gabriela Dąb, Maria Mordarska, Beata Borek, Beata Dutka, Dorota Kucharska, Grzegorz Korzym i Antoni Cempa. Starosta przyznał finansową Nagrodę Specjalną dla Zespołu Regionalnego Nawojowiacy „z okazji Jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej oraz w uznaniu zasług na rzecz popularyzacji i promocji regionalnej kultury” (3000 zł).
Nagrodę otrzymał także Stanisław Mirek.
Spotkanie jubileuszowe połączone z prezentacją zespołu odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nawojowej. Byli na nim również obecni m.in.: radna wojewódzka Marta Mordarska, wójt Nawojowej Stanisław Kiełbasa oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.
Fot. Maria Olszowska


















Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2026” na Sądecczyźnie
Marian Potoniec odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Dlaczego warto dołączyć do Hardych Dzieciaków latem?
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm