Kultura

Nawojowiacy mają już 30 lat!

Opublikowano: 13 lutego, 2024 o 9:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

Od 30 lat tańczą i śpiewają na scenie. Promują Sądecczyznę i dbają o tradycję. Zespół Regionalny Nawojowiacy obchodził jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał zespołowi 3000 zł nagrody, a także wyróżnił jego członków Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.   

– Dziękuję za dbanie o naszą kulturę i dziedzictwo regionalne mówił starosta Marek Kwiatkowski. Sądecczyzna słynie z bogactwa regionalnego – nigdzie indziej nie ma aż tylu zespołów i grup regionalnych. Gratuluję pięknego jubileuszu i proszę o kolejne lata promocji Ziemi Sądeckiej w Polsce i poza jej granicami!   

Złote Jabłko Sądeckie otrzymały: Krystyna Zarotyńska, Beata Zaczek i Teresa Witowska.   Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Gabriela Dąb, Maria Mordarska, Beata Borek, Beata Dutka, Dorota Kucharska, Grzegorz Korzym i Antoni Cempa.   Starosta przyznał finansową Nagrodę Specjalną dla Zespołu Regionalnego Nawojowiacy „z okazji Jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej oraz w uznaniu zasług na rzecz popularyzacji i promocji regionalnej kultury” (3000 zł).

Nagrodę otrzymał także Stanisław Mirek.   

Spotkanie jubileuszowe połączone z prezentacją zespołu odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nawojowej. Byli na nim również obecni m.in.: radna wojewódzka Marta Mordarska, wójt Nawojowej Stanisław Kiełbasa oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.   

Fot. Maria Olszowska 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"