Edukacja

100 kartek na 100-lecie odzyskania niepodległości w „Dwójce”

Opublikowano: Listopad 12, 2018 o 6:59 pm   /   przez   /   komentarze (0)

„I’m proud to be Polish” – o radości z odzyskania niepodległości przez Polskę w języku angielskim.

W obliczu  100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności nauczyciele języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu wraz z grupą ponad stu anglistów z różnych szkół, rozmieszczonych w całej Polsce opracowali wspólny projekt. Udział w akcji „100 kartek na 100lecie odzyskania niepodległości” to wyjątkowa lekcja geografii, historii, języka angielskiego oraz świetna odskocznia od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

W trakcie trwania projektu uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Przy wsparciu nauczycieli stworzyli i rozesłali kartki z pozdrowieniami do stu szkół w stu miastach Polski. Pokazali, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. A także promowali w ten sposób swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały również krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka w części przedstawiała jego miejscowość.

Dodatkowo ważnym aspektem projektu było promowanie i doskonalenie umiejętności komunikacji w języku obcym, ponieważ kartki wysyłane do 100 różnych szkół zawierały piękne życzenia pisane w języku angielskim, w których uczniowie wyrażali swoją radość z odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wszystkie zaprojektowane przez uczniów pocztówki zawierały również napis „I’m proud to be Polish” (Jestem dumny, że jestem Polakiem).

I tak oto projekt „100 kartek na 100-lecie odzyskania niepodległości” w niecodzienny sposób połączył ze sobą szkoły w całej Polsce.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a