Edukacja, Z ostatniej chwili
18. rok działania szkółek ginących zawodów
Starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Powiatu Marian Ryba wręczyli umowy 31 instruktorom, prowadzącym w powiecie nowosądeckim 55 szkółek ginących zawodów. Na 141 godzin zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku 160 tys. zł.
Z zajęć korzysta blisko 500 osób. Prowadzone są one pod nadzorem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.
– Szkółki ginących zawodów są finansowane przez powiat od osiemnastu lat – przypomniał starosta Marek Pławiak. – Idea narodziła się, gdy byłem przewodniczącym Komisji Oświaty Rady Powiatu Nowosądeckiego i bardzo się cieszę, że jest kontynuowana. Efekty państwa pracy są widoczne na licznych imprezach i wydarzeniach kulturalnych w regionie. Grają tam muzycy, którzy uczyli się u was gry na instrumentach, swoje prace prezentują artyści, których uczyliście ceramiki, rzeźby czy malarstwa na szkle. Wasza praca jest dla nas chlubą. Przyczynia się do zachowanie tradycji i dziedzictwa kulturalnego regionu.
Zajęcia w szkółkach ginących zawodów obejmują m.in. naukę gry na instrumentach, tańca ludowego, haftu, ikonopisania, malarstwa na szkle i ceramiki.
Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe
Żeby Polska była Polską……Przedszkolaki dla Niepodległej
„Szkoła do hymnu” 2024 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego
6 wypadków, 32 kolizje, 6 osób rannych i 8 nietrzeźwych kierowców. Policja podsumowała długi weekend
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm