Edukacja

22 miliony złotych dla sądeckiej PWSZ na nowy rok akademicki

Opublikowano: 6 października, 2018 o 7:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj odbyła się uroczysta 21. inauguracja roku akademickiego 2018/19 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Naukę na tej sądeckiej uczelni rozpoczęło 3350 studentów, w tym ponad 1300 na pierwszym roku studiów.

Podczas uroczystości odznaczono medalami resortowymi wyróżniających się nauczycieli akademickich oraz zasłużonych pracowników administracji. Obecny w auli PWSZ doradca ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina wręczył rektorowi uczelni prof. dr. hab. inż. Mariuszowi Cygnarowi symboliczny czek na obligacje państwowe o wartości blisko 22,3 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na cele inwestycyjne.

Rektor dokonał też uroczystej immatrykulacji, czyli przyjęcia w poczet studentów reprezentantów wszystkich sześciu instytutów, funkcjonujących w PWSZ. Wyróżniono w ten sposób stydentów, którzy w procesie rekrutacji uzyskali najlepsze wyniki. Prof. Mariusz Cygnar wręczył też puchary za wybitne osiągnięcia sportowe w minionym roku akademickim. Nagrodził w ten sposób Klaudię Borek i Sylwię Łukasik – akademickie mistrzynie Polski w tenisie oraz Patrycję Słaby – złotą medalistkę Mistrzostw Europy w Kulturystyce i Fitness.

Kadrze naukowej i dydaktycznej, wszystkim pracownikom oraz studentom uczelni życzę samych sukcesów i osobistego rozwoju – mówił starosta Marek Pławiak. – Niech to będzie czas twórczej działalności przynoszącej korzyści Sądecczyźnie i Polsce. Jestem przekonany, że nowy rok akademicki będzie kolejnym etapem udanej współpracy uczelni i powiatowego samorządu. Wszyscy możemy bowiem kształtować przyszłość naszego regionu, budować jego rozwój i pomyślność mieszkańców w oparciu o kadrę naukową oraz absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a