Edukacja

60 uczniów pojedzie do Grecji!

Opublikowano: 28 lipca, 2020 o 9:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

60 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju pojedzie do Grecji! Szkoła zakwalifikowała się do projektu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna w sektorze – Kształcenie i szkolenia zawodowe”.

Uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli wyjechać w przyszłym roku do Grecji, aby nabywać tam umiejętności zawodowe i szlifować język angielski. To bardzo dobra wiadomość – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor placówki. – Nasz projekt „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” opiewa na prawie 110 tysięcy euro. Pieniądze są przeznaczone na zagraniczne kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Główne cele projektu to właśnie doskonalenia umiejętności praktycznych i językowych uczniów technikum w zawodach: technik hotelarstwa, technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zachęcam absolwentów klas ósmych do podjęcia nauki w naszej szkole i skorzystania z możliwości wyjazdu, szkolenia zawodowego za granicą i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i językowego, a przede wszystkim przeżycia wspaniałej przygody w edukacyjnym i rozwijającym programie, jakim jest Erasmus – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"