Edukacja, Z ostatniej chwili

A jak tam wasze plany lekcji?

Opublikowano: 10 września, 2021 o 7:01 am   /   przez   /   komentarze (0)

We wtorek 7 września w Karpaczu rozpoczęło się XXX Forum Ekonomiczne. To największa międzynarodowa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcona szeroko rozumianej tematyce gospodarczej. W wydarzeniu bierze także udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

 Bez wątpienia musimy popracować nad odchudzaniem podstawy programowej niektórych przedmiotów, po to, żeby plan lekcji nie zakładał więcej niż sześć-siedem godzin w szkole. Wydaje się, że dziewięć godzin w szkole powoduje, że na siódmej, ósmej, dziewiątej lekcji ta percepcja jest już na niskim poziomie. Uczeń jest zmęczony i edukacja staje się wtedy mało efektywna – mówił minister w Karpaczu. Minister zapewnił, że „na pewno we wszystkich obszarach” znajdą się takie elementy, które można okroić, by wzmocnić efektywność nauki.

W tym roku zaś pojawił się nowy trend w mediach społecznościowych. Uczniowie postanowili publikować swoje plany lekcji, wykorzystując do tego popularną aplikację TikTok. Publikują i lamentują. Pod nagraniami od razu pojawiały się komentarze innych uczniów, którzy również dzielą się swoim rozczarowaniem.

A jak tam Wasze plany lekcji?

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a