Edukacja, Z ostatniej chwili

Angielskie wakacje w Piwnicznej

Opublikowano: 13 sierpnia, 2017 o 8:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

Letnie obozy z językiem angielskim stały się wakacyjną tradycją Domu Wczasów  Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju. Również w tym roku do Piwnicznej przyjechały dzieci, które chciały doskonalić swoje umiejętności językowe i jednocześnie wypoczywać.

Wśród  40-osobowej grupy była m.in. kilkuosobowa reprezentacja z Białowieży w Powiecie Hajnowskim, z którym współpracuje Powiat Nowosądecki. Dzieci, oprócz kilku godzin nauki języka angielskiego dzienne, miały też czas na wypoczynek i poznawanie naszego regionu.

Świetnie bawiły się w Krynicy, gdzie mogły wyjechać gondolą na  Jaworzynę Krynicką czy zwiedzić Muzeum zabawek – mówi Urszula Janusz, dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej. – Były też w Rabkolandzie. W programie kolonii znalazły się także zajęcia na basenie, jazda konna, piesze wycieczki górskie oraz zielony kulig. Wieczory były pełne emocji i dobrej zabawy. Dla dzieci zawsze przygotowujemy dyskoteki, karaoke, festiwal młodych talentów.

Jest też Randka w ciemno, zajęcia plastyczne, malowanie na szkle, zajęcia sportowe, tenis, futbol i szachy. Uczestnicy kolonii spotkali się z Barbarą Paluchową – piwniczańską poetką, która podczas wieczoru poezji zaprezentowała swoją twórczość.

Przez cały czas pobytu dzieci, placówka wypełniona była śmiechem i atmosferą przyjaźni, która połączyła ze sobą kolonistów – dodaje dyrektor Urszula Janusz. – W dniu wyjazdu, wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć przyjazdu na kolejny obóz.

Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"