Edukacja

Aplikacja „Akademia młodego odkrywcy”

Opublikowano: 14 grudnia, 2014 o 8:01 pm   /   przez   /   komentarze (1)

W ramach projektu współpracy realizowanego z Lokalną Grupą Działania Wielicka Wieś pn: Akademia Młodego Odkrywcy – wspólne dziedzictwo kulturowe ziemi sądeckiej i wielickiej uruchomiona została Aplikacja „Akademia Młodego Odkrywcy”, która służy jednej z form aktywnego wypoczynku, jaką jest questing.

W aplikacji można znaleźć 4 questy: obszar Miasta Wieliczka, obszar Gminy Stary Sącz, obszar Gminy Podegrodzie, obszar Gminy Wieliczka.

Questy (wyprawy) to zwiedzanie danego miejsca i poznawanie jego atrakcji przyrodniczych, kulturalnych oraz historycznych za pośrednictwem zabawy. Użytkownicy w aplikacji questowej dostają różne zadania do wykonania (polecenia odnalezienia lokalizacji dzięki wskazówkom, a także polecenia rozwiązania zagadek związanych z obiektami turystycznymi w danym regionie). Po rozwiązaniu wszystkich tajemnic na szlaku każdy turysta powinien dotrzeć do finału wędrówki, w której czeka na niego dyplom. Dla tych, którzy nie mogą samodzielnie rozwiązać któregoś z etapów, przygotowano podpowiedzi, dzięki którym ukończenie questu będzie możliwe dla każdego uczestnika zabawy.

Aplikacja wykorzystuje system GPS oraz mapy, działa także w trybie offline.

Aplikacja dostępna na wersje Androida 2.3 i nowsze na stronie: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.amistad.akademiamlodegoodkrywcy

źródło: bramabeskidu.pl

Komentarze

Komentarze (1)

  • 9 czerwca, 2015 o 11:21 am MagdaM

    fajna sprawa, dzieciaki lubią takie zabawy, jeśli ktoś by się wybierał z Beskidy, to polecam też „Żywieckie Questy” – idea do Wielickich bardzo zbliżona i zabawa też super 🙂

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"