Edukacja, Z ostatniej chwili

Az 6 szkół z nowosądeckiego w II etapie Olimpiady ZUS

Opublikowano: Marzec 13, 2018 o 6:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

16 marca II etap Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych – sukces szkół  z Nowego Sącza, Nowego Targu, Grybowa,  Limanowej i Zakopanego  

Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim – wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tysięcy  uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych.

„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tysięcy  uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tysięcy zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w  „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tysięcy uczniów. Blisko 85 tysięcy z nich brało udział w Olimpiadzie.

Tegoroczny pierwszy etap szkolny Olimpiady wyłonił zespoły z 321 szkół. W województwie małopolskim w pierwszym etapie udział wzięło  2839 uczestników z 94 szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu  wojewódzkiego  w Małopolsce zakwalifikowały  się 22 szkoły.  Z regionu sądeckiego  zakwalifikowali się m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zakopanem oraz uczniowie  I Liceum Ogólnokształcącego  z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu.  Drugi etap to rywalizacja zespołowa – po trzech uczniów ze szkoły. Zespoły będą konkurować ze sobą na drugim – wojewódzkim etapie Olimpiady  już 16 marca. Która ze szkół  będzie reprezentować Małopolskę  – dowiemy się niebawem.  16 najlepszych drużyn z całej Polski będzie walczyć
w finale w Warszawie. Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów „dzikie karty”, przyznawane za bardzo wysokie wyniki w II etapie.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na najlepszych czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz  UPH w Siedlcach. Ułatwienia w rekrutacji na studia oferują Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Akademia Pomorska, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Płocku, Krośnie, Nowym Sączu, Kaliszu, Pile, Wałbrzychu i Zamościu, Wyższe Szkoły Bankowe w Poznaniu i Toruniu, UMK w Toruniu, WSZiA w Zamościu, Uniwersytet Zielonogórski oraz WSAP w Ostrołęce.

W połowie lutego ZUS uruchomi na Facebook’u fanpage „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, gdzie będą publikowane informacje pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz olimpiadzie wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim Olimpiady.

fot. arch

 

 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a