Edukacja

Aż trzy małopolskie szkoły w finale!

Opublikowano: 20 marca, 2024 o 7:07 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nie tylko zwycięska drużyna z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu pojedzie na finał olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej i V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie również awansowali do warszawskiego finału. Małopolskę będą reprezentować w tej edycji aż trzy zespoły!

W krakowskim półfinale olimpiady zwyciężyły uczennice z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, których opiekunem jest Magdalena Cyrwus-Wojtyczka. Patrycja Olesińska, Izabela Górecka i Agnieszka Kapłoniak zdobyły najwyższą liczbę punktów w Małopolsce: 22 na 25 możliwych i przepustkę do finału rywalizacji.

Regulamin olimpiady przewiduje, że do finału mogą awansować zdobywcy tzw. dzikiej karty. Komitet główny przyznaje je zespołom, które w etapie wojewódzkim miały wysoką liczbę punktów. Tę szansę w Małopolsce otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej oraz z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej reprezentowali Natalia Kuchta, Piotr Paruch i Marta Surdziel. Zdobyli oni 21 pkt. w czasie 17 min. i 29 sekund. Opiekunem grupy jest Jolanta Libura.

Trzecie miejsce przypadło w Małopolsce V Liceum Ogólnokształcącemu im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Uczennice Milena Dudzińska, Julia Trąbka-Zawicka i Karolina Fijałek potrzebowały 18 min. i 15 sekund na zdobycie 21 punktów. Opiekunem grupy jest Monika Palonek.

Wielki finał uczniowie rozegrają 18 kwietnia 2024 r. w Centrali ZUS w Warszawie. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w serwisie YouTube na kanale „Elektroniczny ZUS”.

fot. Facebook/ Wiem więcej o ubezpieczeniach społecznych 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"