Edukacja

Będą mieli lekcje z wykładowcami uczelni wyższych

Opublikowano: 9 września, 2020 o 6:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

180 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki skorzysta z dodatkowych zajęć, które sprawią, że po ukończeniu nauki, młodzież będzie miała większe szanse na znalezienie atrakcyjnej  pracy. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich odbędą się m.in w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu i Zespole Szkół im. Ks. prof Józefa Tischnera w Starym Sączu. 

Program będzie realizowany od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2021 r. Jego wartość t: 267 798,13 zł, w tym: dofinansowanie 254 408,22 zł; wkład własny Powiatu Nowosądeckiego: 13 389,91 zł.

W ramach projektu będą prowadzone zajęcia on-line przez nauczycieli akademickich/ doktorantów uczelni wyższych w formie wideokonferencji w czasie rzeczywistym z możliwością aktywnego włączenia się uczestników w dowolnej chwili trwania zajęć. Zajęcia zostaną przeprowadzone w szkołach:

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Technikum: język angielski – zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie; przedsiębiorczość – zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zespół Szkół im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,  Technikum: język angielski – zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Wincentego Witosa w Nawojowej, Technikum: matematyka – zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Technikum: język angielski – zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Technikum: informatyka – zajęcia prowadzone przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej; Liceum ogólnokształcące: język angielski – zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Liceum Ogólnokształcące: język angielski – zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie; biologia – zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, Liceum Ogólnokształcące: geografia – zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu: język angielski – zajęcia prowadzone przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie.

Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie: chemia – zajęcia prowadzone przez Politechnikę Krakowską.

W ramach projektu zostaną również zorganizowane wyjazdy uczniów na zajęcia stacjonarne na uczelni wyższej we wszystkich wymienionych powyżej obszarach.

Uczestnikiem projektu może zostać osoba posiadająca status ucznia technikum/liceum jednej ze szkół:

Zespół Szkół im. k prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie,

Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Wincentego Witosa w Nawojowej,

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju,

Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie,

Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach,

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu,

Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie.

W ramach roku szkolnego 2020/2021 przewiduje się realizację 30 godzin zajęć on-line, w każdym z  obszarów tematycznych.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw na rynku pracy u  180 uczennic i uczniów techników i liceów szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki poprzez udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych realizowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych w okresie od 01.09.2020 roku do 31.08.2021 roku.

fot. Małopolska Chmura Edukacyjna

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a