Edukacja, Z ostatniej chwili

Bezkonkurencyjni historycy ze starosądeckiego „ogólniaka”

Opublikowano: 9 czerwca, 2017 o 3:09 pm   /   przez   /   komentarze (3)

W sali obrad nowosądeckiego ratusza wręczono dziś nagrody w XVII edycji konkursu historycznego ph. „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”. Władze powiatu reprezentowali wicestarosta Antoni Koszyk oraz członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Konkurs pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka i prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka zrealizowano w roku obchodów 725-lecia lokacji miasta.

Autorzy prac wykazali się imponującą wiedzą – podkreślił Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. – Mogłaby z powodzeniem posłużyć historykom do pisania prac naukowych. Gratuluję nauczycielom, którzy zaszczepili w uczniach zainteresowanie przeszłością naszego regionu.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze i drugie miejsce zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu Aleksandra Małota i Bartosz Mółka. Oboje zajęli się opisaniem szlaków komunikacyjnych oraz kolei na Sądecczyźnie. Trzecie miejsce przypadło w udziale Igorowi Kmakowi ze Szkoły Podstawowej nr 21.

W kategorii gimnazjów najwyżej oceniono pracę Konrada Biela z Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu, poświęconą Sądeckim Wodociągom. Drugą nagrodę odebrał Jakub Mamczyk z Gimnazjum nr 1 w Nowym Sączu, zaś trzecie przypadło w udziale Aleksandrze Kulig z Gimnazjum w Przysietnicy, która podjęła temat tzw. Eksperymentu sądeckiego i jego odniesień do czasów współczesnych.

W kategorii szkół ponadgimazjalnych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Pierwsze dwa miejsca zdobyli bracia Bartłomiej i Michał Szewczyk. Pierwszy z nich wziął na warsztat dzieje piłkarskiego klubu Sandecja, drugi podjął tematykę historii sądeckich Żydów. Trzecie miejsce za pracę „Nowy Sącz wczoraj i dziś” zdobył Adam Wyrostek. Opiekun merytoryczny: Teresa Szewczyk.

 

(szel)Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

 

 

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • 9 czerwca, 2017 o 7:16 pm v

    Brawo Teresa !!! 🙂

  • 9 czerwca, 2017 o 8:45 pm Obserwator

    Znowu nepotyzm ….

  • 9 czerwca, 2017 o 9:07 pm Vox

    Znowu zazdrość….

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a