Edukacja, Z ostatniej chwili

Bohaterki Wieków – gra edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Opublikowano: 15 marca, 2024 o 8:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Kobieta król Polski, żołnierka AK, Hetman Koronna, kapitan Wojska Polskiego, położna z Auschwitz, działaczka Solidarności, wybitna polityk i żołnierz Cichociemnych… Te opisy odnoszą się do postaci wielkich kobiet, które na przestrzeni wieków walczyły  o niepodległość i kształtowały naszą państwowość. Ale czy na prawdę są znane?

Dzięki wsparciu Fundacji Totalizatora Sportowego Fundacja Fylion ma możliwość opracowania i wydania wspaniałej gry edukacyjnej, która zmieni Twoją perspektywę patrzenia na historię Polski. Gra „Bohaterki Wieków” to niezwykła okazja do podróży w czasie, gdzie przewodniczkami będą wielkie Kobiety. Od średniowiecza do współczesności te wspaniałe bohaterki poprowadzą Cię przez najważniejsze wydarzenia w historii naszego kraju. Zwykle rytm tych wydarzeń wybijany jest męskim krokiem. Ta gra zmieni Twoją perspektywę. W grze wcielisz się w jedną z nich lub w historycznych przeciwników naszej Ojczyzny. Czy kobieca siła poradzi sobie w świecie wojen, polityki i brutalności?

W ramach realizowanego projektu 200 szkół, bibliotek i drużyn harcerskich z całej Polski będzie miała możliwość otrzymania bezpłatnie dwóch egzemplarzy gry. Na stronie internetowej projektu dostępne również będą konspekty lekcji oraz multimedialne pomoce dydaktyczne powstałe na podstawie gry. Nie zabraknie również dobrej zabawy z nagrodami. Przeprowadzony zostanie konkurs w trybie zdalnym z wiedzy zawartej w grze. Na każdym egzemplarzu znajdować się będzie kod qr z linkiem do testu konkursowego. Wszystkie osoby, które bezbłędnie go wypełnią będą miały możliwość wygrania w losowaniu czterech bonów allegro o wartości 100 zł każdy. Zapraszamy do zabawy.

Darczyńcą projektu „Bohaterki wieków – planszowa gra edukacyjna” jest Fundacja Totalizatora Sportowego.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"