Edukacja

Czesław Miłosz w starosądeckim hufcu

Opublikowano: 1 lipca, 2024 o 9:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

W czwartek 27 czerwca w siedzibie Hufca Pracy w Starym Sączu odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na artystyczną interpretację wybranego utworu poetyckiego Czesława Miłosza.

W bieżącym roku przypada 20. rocznica śmierci poety. Z tej okazji Senat RP specjalną uchwałą ustanowił rok 2024 Rokiem Czesława Miłosza. Jest to moment upamiętnienia niezwykle różnorodnego pisarstwa noblisty charakteryzującego się bezkompromisową „wnikliwością w ujawnianiu zagrożenia człowieka w świecie pełnym gwałtownych konfliktów” – tak uzasadniono przyznanie poecie Literackiej Nagrody Nobla w 1980 roku. Dziś wracamy do jego twórczości za sprawą Wojewódzkiego Konkursu Plastycznegona artystyczną interpretację wybranych jego wierszy.

Na konkurs wpłynęło 20 prac plastycznych z 17 jednostek opiekuńczo-wychowawczych MWK OHP.

Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący: Paweł Leśniak – Wojewódzki Komendant MWK OHP, Anna Skalska – nauczycielka języka polskiego oraz absolwentka wiedzy o kulturze i filozofii oraz Katarzyna Luksa – Zastępca dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu, dokonała oceny nadesłanych prac.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Izabela Kutrzeba z 6-2 HP Niepołomice

II miejsce – Wiktoria Ferensowicz z 6-18 HP Kęty

III miejsce – Paulina Grabowska z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska

Wyróżnienie – Gabriela Smajda z 6-34 HP Stary Sącz

Wyróżnienie – Patrycja Przybytek z 6-32 Limanowa

Wyróżnienie – Małgorzata Motyka z 6-1 OSiW Nowy Sącz

Komisja oglądając prace konkursowe, była pod dużym wrażeniem pomysłowości oraz jakości zaprezentowanych dzieł. Zwróciła uwagę na ciekawą interpretację plastyczną poszczególnych wierszy noblisty, n ie kryjąc swojego podziwu dla dojrzałości młodego pokolenia.

Fot. 1 Komisja konkursowa z nagrodzonymi pracami plastycznymi po ogłoszeniu wyników, od lewej: Paweł Leśniak – Wojewódzki Komendant MWK OHP, Anna Skalska – nauczycielka języka polskiego oraz absolwentka wiedzy o kulturze i filozofii oraz Katarzyna Luksa – Zastępca dyrektora Centrum Kultury i Sztuki

Fot. 2 Rozpoczęcie konkursu

Fot. 3 Komisja konkursowa podczas wyboru najciekawszych prac

Fot. 4 Ogłoszenie wyników konkursu

Fot. 5 Zwycięska praca – Izabela Kutrzeba z 6-2 HP Niepołomice

Fot. 6 Praca plastyczna, która zajęła II miejsce – Wiktoria Ferensowicz z 6-18 HP Kęty

Fot. 7 III miejsce – Paulina Grabowska z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska

Tekst – Agnieszka Filipowicz

Zdjęcia – Joanna Szewczyk-Kubacka

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"