Edukacja, Z ostatniej chwili

Czy wiesz gdzie mieszkasz?

Opublikowano: 30 listopada, 2023 o 8:15 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zbliża się druga edycja konkursu historycznego „ Stary Sącz. Wiem, gdzie mieszkam”. Już za kilka dni 7 grudnia 2023r. odbędzie się etap szkolny. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 945 uczniów z klas 5 – 8 szkół podstawowych z terenu gminy Stary Sącz.

Konkurs ma na celu pogłębianie wiedzy uczniów na temat historii miasta i gminy Stary Sącz, popularyzację miejsc, postaci i wydarzeń związanych z historią Starego Sącza, rozbudzanie zainteresowania historią małej ojczyzny, wpajanie poszanowania kultury, tradycji lokalnych oraz uczczenie pamięci zasłużonych Starosądeczan.

Zespół nauczycieli historii w składzie: Maria Bielak Szkoła Podstawowa nr 2, Ewa Sojka Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa w Gaboniu, Urszula Dzięga Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa w Popowicach oraz Teresa Szewczyk Szkoła Podstawowa w Skrudzinie i Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu opracował materiały dla uczniów przygotowujących się do etapu szkolnego. Wierzymy, że dzięki temu awans do kolejnej rundy uzyskają ci, dla których Stary Sącz nie będzie miał żadnych tajemnic.

Organizatorzy czyli Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączy i Starosądecka Fundacja Kultury podobnie jak w zeszłym roku gwarantują wiele emocji i atrakcyjne nagrody.
Zapraszamy na kolejne relacje z przebiegu II edycji konkursu „ Stary Sącz. Wiem, gdzie mieszkam”.

Patronat medialny: Starosądeckie.info

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"