Edukacja, Z ostatniej chwili

Darmowy kurs prawa jazdy dla zwycięzców turnieju

Opublikowano: 2 maja, 2017 o 7:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Nagrody zwycięzcom wręczył Marian Ryba,  członek Zarządu Powiatu.

Uczniowie wypełniali testy wiedzy o przepisach ruchu drogowego i sprawdzali się w udzielaniu pierwszej pomocy. Mieli do pokonania tor przeszkód na motorowerze i musieli wykazać się precyzyjną jazdą, kierując samochodem z zamontowanym na masce talerzem Stewarda. Nie zabrakło też pozakonkursowych atrakcji – jazdy na gokarcie i sprawdzenia wytrzymałości organizmu w symulatorze dla lotników, który w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu służy do symulacji przeciążeń, występujących podczas dachowania samochodu.

Spośród szkół z terenu powiatu nowosądeckiego pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Najlepszymi zawodnikami z Nowego Sącza okazali się natomiast uczniowie Zespołu Szkół nr 1.

Piotr Litwiński, właściciel Akredytowanego Ośrodka Szkoleniowego w Tęgoborzu zawodnikom, którzy uzyskali najlepsze wyniki indywidualnie przekazał bony na darmowy kurs na dowolną kategorię prawa jazdy w jego placówce. Otrzymali je Józef Jarek z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu i Jan Gacek z Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych w Starym Sączu.

Zdobywcy pierwszych nagród wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się 20 maja w Tarnowie.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a