Edukacja, Z ostatniej chwili

Dla Stowarzyszenia ADSUM z Brzeznej „Każde dziecko ma talent”

Opublikowano: Grudzień 7, 2017 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Od 25 listopada br. Stowarzyszenie ADSUM z Brzeznej prowadzi w Bibliotece Gminnej  w Podegrodziu bezpłatne, pozaszkolne zajęcia KODERSI, celem których jest rozwinięcie kompetencji kluczowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych u dzieci  i młodzieży (45 os.) z gminy Podegrodzie. Dla trzech grup uczestników zaplanowano realizację zajęć, podczas których dzieci poznają podstawy programowania na warsztatach z języków programowania i programowania robotów.

Celem warsztatów jest nauka skutecznej komunikacji z komputerem i kształcenie uczestników w tematyce programowania i tworzenia własnych gier komputerowych z wykorzystaniem podstaw animacji i grafiki komputerowej oraz programowania robotów Lego Mindstorms EV3. Udział w zajęciach spowoduje rozbudzenie i rozwinięcie wśród uczestników zainteresowań programowaniem,  rozszerzenie i nauczenie się praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności w zakresie infotechniki, przećwiczenie samodzielnego, analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,  przetrenowanie algorytmicznego i abstrakcyjnego myślenia oraz umiejętności komunikacyjnych i pracy zespołowej.

Projekt finansowany przez Województwo Małopolskie w ramach programu „Każde dziecko ma talent” i realizowany przez Stowarzyszenie ADSUM we współpracy z Gminą Podegrodzie  i Biblioteką Gminną. W roku 2016 z podobnych zajęć za pośrednictwem Stowarzyszenia ADSUM w ramach tego samego programu skorzystało 90 uczniów z gminy Podegrodzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a