Edukacja

Jestem z Was dumny -mówił burmistrz Jacek Lelek do starosądeckich gimnazjalistów

Opublikowano: Styczeń 15, 2016 o 5:34 pm   /   przez   /   komentarze (0)

-Jestem z Was dumny -mówił burmistrz Jacek Lelek do uczniów Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Dzisiaj w Kinie Sokół odbył się finał I Konkursu Czytelniczego połączonego z adaptacją sceniczną „Opowieści wigilijnej”, oczywiście w języku angielskim. Brawurowa obsada i perfekcyjne dialogi. Na pierwszy rzut oka widać, że młodych ludzi łączy pasja do edukacji, uczenia języka angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych. Występ spodobał się publiczności o czym świadczyły gromkie brawa.

Dzisiaj nauka języka angielskiego to rzecz podstawowa, to już nie jest coś „ekstra”kontynuował burmistrz bardzo się cieszę, że macie wspaniałych nauczycieli, którzy potrafią Was motywować do pracy. Jestem przekonany, że wielokrotnie doświadczycie jak język angielski będzie Wam potrzebny w życiu. Niezależnie od tego co będziecie robić i w jakim miejscu się znajdziecie. Bardzo serdecznie pragnę pogratulować dyrekcji, że mają takie grono nauczycieli, taką młodzież i życzę dalszych sukcesów. 

Liczę na Waspodsumował dyrektor gimnazjum Stanisław Majca – bardzo często wytyka się błędy, ale powinniśmy najpierw mówić o  tym co jest dobre a potem o tym co należy poprawić, bo młodzież nie może być od razu idealna! Oprócz dydaktycznej funkcji szkoły, jest także funkcja wychowawcza. Jeśli pracuje się z młodzieżą to relacje między nimi a nauczycielami, społecznością i rodzicami muszą być najważniejsze. To jest nasza inwestycja w wychowanie młodzieży. Ja wiem, że to nie jest łatwe, ale z pewnością to zaprocentuje. I jestem z Was dumny.

Więcej o finale I Konkursu Czytelniczego już wkrótce na naszym portalu.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a