Edukacja, Z ostatniej chwili

„Dwójka” pomaganie ma we krwi. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Opublikowano: 7 grudnia, 2018 o 8:21 am   /   przez   /   komentarze (0)

Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu od kilkunastu dni wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości.  Serce i logistyka. To jest właśnie Szlachetna Paczka a ONI pomaganie mają we krwi. 

„Szlachetna Paczka” to dowód, że pomaganie jest jak choroba. Do zakażenia dochodzi zwykle poprzez bezpośredni kontakt z innymi zakażonymi, którzy poprzez uśmiech i rozmowę zarażają kolejnych. Z roku na rok choroba zbiera coraz większy plon, a przypadki wyzdrowienia są bardzo nieliczne. Na szczęście. W „Dwójce” już od 3 lat zmieniają historie na dobre!

Po szkole krzątają się uczniowie w biało czerwonych koszulkach. Skrupulatnie segregują i zbierają potrzebne dary. Wszystko pod okiem ks Tomasza Chrupka i pedagog Małgorzaty Koszyk. Atmosfera udziela się wszystkim. W przerwie…tańczą. Wszak radość z pomagania jest olbrzymia.

„Szlachetna Paczka” to niezwykle rozwijające przedsięwzięcie. Szczególnie dla młodych ludzi, których zdecydowana większość jest zaangażowana w to dzieło. Na różnych etapach projektu uczą się rozmowy z ludźmi, spotykają się bezpośrednio z biedą, której potem wspólnie próbują stawić czoło. Wszelkimi sposobami, wykorzystując swą kreatywność i pomysłowość, przygotowują pomoc. To jest taka świąteczna szkoła życia.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"