Edukacja, Z ostatniej chwili

„Dwójka” uruchomiła Wirtualną Szkołę. Zdalna nauka to ogromne wyzwanie dla uczniów szkół podstawowych.

Opublikowano: 22 marca, 2020 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu uruchomiła Wirtualną Szkołę. Dzięki nawiązaniu współpracy z Microsoftem uczniowie będą mogli wprowadzić zdalną edukację na jeszcze wyższy poziom. Niestety taka nauka zwłaszcza w szkole podstawowej ma także swoje minusy. Chociażby brak dostępu do internetu czy problemy techniczne. Nie wszyscy uczniowie mogą też równocześnie korzystać z platformy, zwłaszcza gdy w domu jest rodzeństwo, które także korzysta ze zdalnego nauczania. 

Jesteśmy przygotowani do zdalnego nauczania. Nauczyciele przekazali już uczniom kody do wirtualnej szkoły. Wszyscy wdrażamy się w formę pracy z tą platformąmówi p. Wioletta Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu -Cieszy nas bardzo, że dzięki współpracy z Microsoftem będziemy mogli zdalną edukację wprowadzić na jeszcze wyższy poziom. Nawet nauczyciele z długim stażem pracy muszą iść z postępem czasu. Platforma e-learningowa z której korzystamy daje nam bardzo duże możliwości. Posiada niezwykle bogate narzędzia i mam nadzieję, że będzie dużą odmianą dla naszych uczniów. Formę przekazywania treści, którą dotychczas stosowaliśmy w postaci e-maili na klasowe skrzynki można stosować przez chwilę ale nie sprawdzi się do wprowadzenia nowych tematów. Tutaj możemy rozmawiać online i podpiąć tablicę na której uczniowie mogą rozwiązywać zadania. Mam nadzieję, że to wszystko przysłuży się temu aby realizować obowiązek szkolny w tym trudnym czasie. Barierą może być niestety dostęp do internetu czy problemy techniczne. Nie wszystkie rodziny mają przecież komputer dla każdego dziecka. 

Wirtualna Szkoła powstała dzięki zaangażowaniu pana Aleksandra Kowala z Urzędu Gminy Stary Sącz, który uruchomił wszystkie klasowe zespoły i pełni nadzór techniczny nad platformą.

Bardzo dziękuję panu Aleksandrowi za zaangażowanie i poświęcenie swojego prywatnego czasu- dodaje dyrektor p. Wioletta Nowak.

Uczniowie będą mieć bezpośredni dostęp do informacji na temat swoich postępów w nauce w dzienniku elektronicznym a także dostęp do aplikacji typowo szkolnych, np. Power Point czy Excel. Będą mogli komunikować  się przy wykorzystaniu Teams, gdzie będą mieć dostęp do materiałów, które wykorzystają np. w ramach lekcji odwróconej w zasobach OneDrive’a.

Nauczyciele – podobnie jak uczniowie – będą mogli korzystać z dostępu do biurowych aplikacji, w tym z możliwości edytowania dokumentów online, wspólnego dokonywania korekty planów czy sprawozdań bez konieczności umawiania spotkań – każdy będzie mógł działać w czasie, który jest dla niego odpowiedni. Do współpracy w ramach zespołów przedmiotowych wykorzystywana będzie aplikacja Teams, która pozwala na bezpieczną wymianę informacji, dokumentów oraz bezpośrednie chaty między poszczególnymi osobami, grupami, zespołami przedmiotowymi czy wszystkimi członkami rady pedagogicznej.

Do komunikacji wykorzystywany będzie Outlook, gdzie dzięki utworzonej grupie współpracy, wszystkie wiadomości mailowe trafiają do jednego miejsca i każdy ma do nich dostęp. Uczniowie będą mogli prowadzić wirtualne notesy zajęć, do których dostęp ma także nauczyciel. Będą mogli poprzez aplikację Zadania wysyłać nauczycielom swoje prace i będą mieć  możliwość współpracowania ze sobą przy realizacji projektu, tworzyć w Sway’u prezentacje online lub witryny internetowe. Ponadto będą mogli przedstawiać swoje pomysły w formie krótkich filmików za pomocą aplikacji Flipgrid. Możliwości w tym zakresie jest dużo.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"