Edukacja, Z ostatniej chwili
„Dwójka” z Krajową Odznaką Jakości
Nauczanie zdalne stało się normą w drugim semestrze minionego roku szkolnego, jednakże „Dwójka” już od dawna wprowadzała elementy pracy online. W lutym 2019 roku został wysłany wniosek o przyznanie funduszy na realizację działań związanych ze współpracą SP 2 ze szkołami w Rumunii, Turcji i Włoszech. Oczekiwanie na akceptację projektu przez Agencję Narodową w Polsce było dość długie i w końcu w lipcu 2019 roku „Dwójka” otrzymała grant z programu Erasmus+ na realizację projektu Against Bullying for a Better Inclusion In Schools. Od tamtego momentu rozpoczęto dokumentację realizacji projektu na platformie eTwinning, a także kontakty z uczniami ze szkół partnerskich.
Wszelkie rezultaty działań projektowych, których oprócz mobilności, czyli wyjazdów szkoleniowych nauczycieli i uczniów zaplanowano sporo zamieszczane były na platformie eTwinning, która jest częścią programu Unii Europejskiej Erasmus+. Program ten wspiera edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe. Niestety, mimo zaangażowania i chęci, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo uczniów, nie udało się zrealizować mobilności do Rumunii na przełomie marca i kwietnia.
Po roku realizacji projektu, którego skrócona nazwa brzmi ABIS został złożony wniosek o przyznanie Krajowej Odznaki Jakości przez Krajowe Biuro eTwinning w Polsce.
„Miło jest nam poinformować, iż nasza placówka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego została wyróżniona Krajową Odznaką Jakości, która jest furtką do wzięcia udziału w konkursie krajowym i europejskim na najbardziej innowacyjne i kreatywne projekty realizowane w ramach programów eTwinning i Erasmus+” – mówi p. Agnieszka Obrzud, koordynatorka projektu Erasmus+ ABIS w SP 2.
Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu.
Przyznanie szkole takiego wyróżnienie przez Krajowe Biuro eTwinning to wspaniała wiadomość. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do dalszej pracy, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania, wysokiego poziomu projektu oraz dążenia do jakości i otwartości na współpracę europejską.
Przeprowadzony projekt po spełnieniu wymogów formalnych, został oceniony pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, rezultaty i wpływ.
Wszelkie działania w projekcie są dokumentowane również na stronie szkoły www.sp2.stary.sacz.pl
11 Listopada w Starym Sączu. 106 rocznica Odzyskania Niepodległości
„Przykre, że jest w nas polityka wstydu, która eliminuje patriotyzm. Miłość do Ojczyzny to nie hasło z bilbordów. To przykazanie Boże”
11 Listopada w Starym Sączu. PROGRAM uroczystości.
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm