Edukacja, Z ostatniej chwili

„Dwójka” z Krajową Odznaką Jakości

Opublikowano: Lipiec 19, 2020 o 10:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nauczanie zdalne stało się normą w drugim semestrze minionego roku szkolnego, jednakże „Dwójka” już od dawna wprowadzała elementy pracy online. W lutym 2019 roku został wysłany wniosek o przyznanie funduszy na realizację działań związanych ze współpracą SP 2 ze szkołami w Rumunii, Turcji i Włoszech. Oczekiwanie na akceptację projektu przez Agencję Narodową w Polsce było dość długie i w końcu w lipcu 2019 roku „Dwójka” otrzymała grant z programu Erasmus+ na realizację projektu Against Bullying for a Better Inclusion In Schools. Od tamtego momentu rozpoczęto dokumentację realizacji projektu na platformie eTwinning, a także kontakty z uczniami ze szkół partnerskich.

Wszelkie rezultaty działań projektowych, których oprócz mobilności, czyli wyjazdów szkoleniowych nauczycieli i uczniów zaplanowano sporo zamieszczane były na platformie eTwinning, która jest częścią programu Unii Europejskiej Erasmus+. Program ten wspiera edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe. Niestety, mimo zaangażowania i chęci, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo uczniów, nie udało się zrealizować mobilności do Rumunii na przełomie marca i kwietnia.

Po roku realizacji projektu, którego skrócona nazwa brzmi ABIS został złożony wniosek o przyznanie Krajowej Odznaki Jakości przez Krajowe Biuro eTwinning w Polsce.

„Miło jest nam poinformować, iż nasza placówka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego została wyróżniona Krajową Odznaką Jakości, która jest furtką do wzięcia udziału w konkursie krajowym i europejskim na najbardziej innowacyjne i kreatywne projekty realizowane w ramach programów eTwinning i Erasmus+” – mówi p. Agnieszka Obrzud, koordynatorka projektu Erasmus+ ABIS w SP 2.

Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu.

Przyznanie szkole takiego wyróżnienie przez Krajowe Biuro eTwinning to wspaniała wiadomość. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do dalszej pracy, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania, wysokiego poziomu projektu oraz dążenia do jakości i otwartości na współpracę europejską.

Przeprowadzony projekt po spełnieniu wymogów formalnych, został oceniony pod kątem następujących kryteriów: innowacyjność pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi, współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, rezultaty i wpływ.

Wszelkie działania w projekcie są dokumentowane również na stronie szkoły www.sp2.stary.sacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a