Edukacja, Z ostatniej chwili

Działajmy Razem! Dzień Bezpiecznego Internetu w Starym Sączu

Opublikowano: Luty 5, 2019 o 10:34 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu po raz drugi aktywnie włączyła się w realizację założeń związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu 2019, którego oficjalna data obchodów wypadła właśnie dzisiaj, czyli 5 lutego. Tegoroczne założenia DBI związane są z kreowaniem atmosfery tolerancji, zrozumienia i współpracy w Internecie, ale także opierają się na podkreślaniu pozytywnych aspektów jego wykorzystania.

Uczniowie starosądeckiej „Dwójki” zostali zachęceni do podjęcia osobistych rozważań na temat tolerancji, współpracy, szacunku, nie tylko w świecie wirtualnym, ale również w codziennych relacjach międzyludzkich w świecie rzeczywistym. Pierwszoklasiści oraz drugoklasiści na swoich plakatach podkreślali znaczenie dobrych relacji z rówieśnikami, kreowanie atmosfery współpracy i zrozumienia w relacjach z innymi. Uczniowie klas IV, V, VII oraz VIII oraz oddziałów gimnazjalnych stworzyli plakaty ukazujące pozytywne zastosowania Internetu, znaczenie kultury zrozumienia i tolerancji, odnosząc się niejednokrotnie nie tylko do świata wirtualnego, ale i również do życia codziennego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu wraz ze szkolnymi wolontariuszami i opiekunami wzięli dzisiaj (5 luty) udział w porannym happeningu, który miał na celu przybliżyć mieszkańcom Starego Sącza założenia związane z tegorocznym hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu- Działajmy razem. Podczas happeningu zaprezentowano społeczności lokalnej wykonane przez uczniów plakaty oraz rozdawano również spotkanym na starosądeckim rynku mieszkańcom autorskie pocztówki, na których znalazły się wszystkie plakaty zaprojektowane przez uczniów, wraz z zaproszeniami do obejrzenia wystawy prac.

Dzięki przychylności Galerii Pod Piątką wszystkie prace związane z Dniem Bezpiecznego Internetu 2019 przebiegającego pod hasłem Działajmy razem znalazły się w starosądeckiej galerii na wyjątkowej tematycznej wystawie, której obejrzenie, dzięki artystycznym obrazom stworzonym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, będzie być może okazją dla mieszkańców Starego Sącza i nie tylko do wielu osobistych przemyśleń na temat współczesnego życia i relacji międzyludzkich w rzeczywistości, jak i w świecie wirtualnym.

Wernisaż prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbywa się w Galerii Pod Piątką (Rynek 5) w godz. 9-17 od środy, 6 lutego do piątku, 8 lutego. W tych dniach w trakcie trwania wernisażu mogą Państwo oddać swój głos do specjalnie przygotowanego pudełka na najciekawsze według Państwa prace; być może na te, które wzbudziły w Państwu  wiele wartościowych refleksji.

Prace, które zdobędą największą ilość głosów od społeczności lokalnej, otrzymają nagrody specjalne i wyróżnienia. Działajmy więc razem!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a