Edukacja, Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Dzień Ziemi. Stary Sącz #challenge dla KLIMATU!

Opublikowano: 21 kwietnia, 2020 o 9:14 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (22 kwietnia) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta są działania na rzecz ochrony klimatu, w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

Uczniowie klasy 5b ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie pod kierunkiem nauczyciela biologii Anety Mamali przygotowali #challenge dla klimatu. Publikując swoje zdjęcia wraz z hasłami chcą tym samym promować postawy proekologiczne aby świadomie oraz odpowiedzialnie wkroczyć w dorosłe życie.

Hasło Dnia Ziemi w 2020 roku, a jednocześnie motyw przewodni święta to „Działania na rzecz ochrony klimatu”, a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi –mówi Aneta Mamalachociaż dzisiaj nie możemy ruszyć całą klasą w teren i włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu, działając przede wszystkim w swojej okolicy to chcemy promować te działania w Internecie. Produkowaliśmy i nadal produkujemy miliony ton plastiku – z tą różnicą, że od niedawna społeczeństwo zaczęło się tym bardziej przejmować. Przed nami wciąż jest wiele do zrobienia. Zmieniając swoje codzienne przyzwyczajenia każdy z nas może przyczynić się do poprawy warunków ekologicznych i klimatycznych. Małe rzeczy liczą się, gdy robią je miliony.

 -Taka akcja jest bardzo fajna -mówi Natalia Gargula, uczennica klasy 5b z Dwójki –Prezentując nasze hasła pokazujemy innym, że musimy dbać o nasze otoczenie, bo od tego zależy nasze dalsze LEPSZE ŻYCIE.

-To bardzo fajna inicjatywamówi Natalia Zawalska, uczennica LO w Starym Sączu –mam nadzieję, że chociaż w taki sposób możemy przekazać naszym kolegom i koleżankom co tak naprawdę jest ważne. 

Biorę udział w akcji #challenge dla klimatu, ponieważ pokazuje ona jak ważna jest nasza planeta, środowisko- dodaje Paulina Kurzeja, uczennica LO w Starym SączuPatrząc na to co dzieję się teraz, przez to jak zostaliśmy w domach to otoczenie nabiera nowego znaczenia.  Dzięki tej akcji chcę zwrócić uwagę, że tak naprawdę każdy czyn się liczy. Najważniejsza jest motywacja. Przecież każdy plastik, papier, który jest wyrzucony w złe miejsce szkodzi nie tylko naszemu zdrowiu, ale także roślinom i zwierzętom. Dlatego pamiętamy, że wszystko zależy od nas, chrońmy naszą planetę!

Uważam że dzięki tej akcji można zauważyć że środowisko dla młodych nie jest obojętne. Młodzież chce i z własnej woli bierze udział w takich akcjach. W tym roku wygląda nieco inaczej ale myślę że równie ciekawie .Cieszę się że mogłam się włączyć do tej akcji i zachęcić moich kolegów i koleżanki do ochrony naszej planety -mówi Patrycja Golonka, uczennica LO w Starym Sączu. 

Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Zobaczcie jak edukują w Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"