Edukacja

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Najlepsze życzenia….

Opublikowano: Październik 14, 2020 o 6:50 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta!

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe – napisał minister edukacji w liście skierowanym do dyrektorów wszystkich szkół i placówek oświatowych.

Minister Dariusz Piontkowski zwrócił uwagę na wychowawczy aspekt pracy nauczyciela. Podkreślił, że nauczyciele w okresie czasowego zawieszenia zajęć nie tylko sprostali konieczności pracy na odległość, ale wspierali również swoich uczniów i ich rodziców.

Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach – podkreślił.

Minister edukacji podziękował również nauczycielom za przestrzeganie podwyższonych standardów sanitarnych oraz pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa w sytuacji powrotu do stacjonarnego nauczania.

Polskie święto oświaty, czyli Dzień Edukacji Narodowej (14 października) zostało ustanowione w 1972 r. jako Dzień Nauczyciela (na podstawie ustawy Karta praw i obowiązków nauczyciela). Od 1982 r. (na podstawie ustawy Karta Nauczyciela) obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej.

Dzisiejsze święto upamiętnia rocznicę powołania – na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773 r.).

W imieniu całej redakcji, Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom życzymy wiele zadowolenia oraz spełnienia oczekiwań z wykonywanej pracy dydaktyczno – wychowawczej, aby postępy i osiągnięcia uczniów były nagrodą w realizacji powołania. Najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników administracyjnych szkoły, paniom/panom woźnym i kucharkom.

fot.archiwum

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a