Edukacja

Egzamin kończący kurs kosmetyczki w Hufcu Pracy

Opublikowano: 13 marca, 2015 o 4:29 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 09.03.2015 r. odbył się egzamin zawodowy, kończący kurs kosmetyczki – wizażystki realizowany w ramach projektu „Gwarancje dla Młodzieży” w 6 – 34 Hufcu Pracy w Starym Sączu. Działania podjęte zostały w związku z realizacją Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (Youth Employment Initiative, YEI).

W lutym 2015 r. beneficjenci projektu „Równi na rynku pracy” rozpoczęli naukę w zawodzie kosmetyczka – wizażystka w gabinecie kosmetycznym „Czarna Perła” w Łącku.

Podjęte działania miały na celu umożliwienie nabycia, podwyższenia, jak i zmianę kwalifikacji zawodowych uczestników projektu. Na podstawie zgłaszanego przez młodzież zapotrzebowania, predyspozycji określonych przez specjalistów tj. doradców zawodowych oraz lokalnych potrzeb rynku został opracowany, jak i dokonany wybór odpowiedniego profilu zawodowego.
W skład realizowanego kursu zawodowego wchodziły zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Podczas nauki podopieczni zapoznani zostali z zagadnieniami z zakresu m. in. dermatologii, kosmetologii, diagnostyki cery, zasad wykonywanie automasażu, wizażu, makijażu, jak i doskonalili techniki przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych oraz upiększających oczu, ciała, twarzy, szyi i dekoltu. Podsumowaniem kursu był egzamin, w trakcie którego beneficjentki wykazały się umiejętnością wykonywania zabiegu manicure oraz pedicure. Egzamin zakończony został pozytywnym wynikiem, a tym samym otrzymaniem stosownych uprawnień.
W realizowanym w jednostce projekcie „Gwarancje dla Młodzieży” – „Równi na Rynku Pracy” uczestniczy 15 – osobowa grupa młodzieży między osiemnastym, a dwudziestym czwartym rokiem życia. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, przez cały okres projektu uczestnicy objęci są opieką wychowawczą. W najbliższym czasie dla beneficjentów planowane są zajęcia języka angielskiego, przedsiębiorczość oraz staże zawodowe.

 

Tekst – Anna Jarzębiak,
zdjęcia – Agnieszka Kulasik – Tokarz

 

Operacja wspierana w ramach „Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych”

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"