Edukacja

Ekodystrybutor w Starym Sączu

Opublikowano: 13 marca, 2023 o 1:19 pm   /   przez   /   komentarze (0)


Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stworzyli projekt społeczny pod nazwą Ekodystrybutor, w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada, w której młodzi ludzie rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Tworząc projekt społeczny, zdobywają doświadczenie i niesamowite umiejętności. Licealiści postanowili postawić na ekologię i pokazać światu jak ważne jest dbanie o środowisko. Przede wszystkim skupili się na nadmiernym użyciu plastiku. Z tego powodu postanowili go ograniczyć i zamontować w swojej szkole dystrybutor wody pitnej oraz przeprowadzić cykl spotkań o nazwie „ekokamp”.

Te proekologiczne warsztaty, w których brali udział uczniowie szkół podstawowych na terenie gminy Stary Sącz, zakończyły się 10.03.2023r. Wzięło w nich udział ponad 200 osób, z klas 1-3 oraz z oddziału przedszkolnego. Uczestnicy warsztatów mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat ekologii i działań mających na celu ochronę środowiska, w którym żyjemy.

10.03.2023r. przedstawiciele Sądeckich Wodociągów przeprowadzili prelekcje w Liceum wspierając tym samym projekt społeczny uczniów. Prelekcje dotyczyły zmian klimatycznych na świecie oraz nawiązywały do głównego tematu projektu czym jest nadmierne zużycie plastiku. We współpracy z Sądeckimi Wodociągami zdrój wody pitnej został zamontowany w Liceum – co było głównym celem licealistów.

Dzięki warsztatom ekologicznym uczniowie mogli zrozumieć jak ważna jest Nasza Planeta oraz co możemy zrobić aby o Nią zadbać.

Serdecznie gratulujemy licealistom i życzymy dalszych sukcesów!

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"